Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Relaxační centrum NJ bazénu je v provozu

Rekonstrukce novojičínského sportovního komplexu s bazénem probíhá po etapách už několik let. Hlavní atrakcí poslední fáze, která skončila před pár dny, je nová relaxační zóna s velkou vířivkou. Celkem už investice do sportoviště přesáhly 100 milionů korun.

Relaxační zóna vznikla rekonstrukcí dětské části novojičínského krytého bazénu. Instalována zde byla nerezová vana s chrliči a skluzavkou.

“Nacházíme se v hale velkého plaveckého bazénu. Za námi vidíme do relaxcentra, kdy jsme se snažili pro širokou veřejnost vybudovat něco, co tady chybělo,” uvedl Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně.

Novinkou, na kterou se lidé asi nejvíce těšili, je velká masážní vířivka.

“Já moc plavat neumím, takže ta vířivka je pro mne docela dobrá,” přiznal jeden z návštěvníků bazénu. “Je to tu moc fajné,” přidala se mladá dívka. “Tohle nám tady dlouho chybělo a dnešním dnem se naplnily naše sny,” pousmál se muž ve vířivce.

Kapacita vířivky je dvanáct osob, v den slavnostního otevření ji lidé vyzkoušeli na maximum, všichni totiž měli vstup do krytého bazénu zdarma.

Město se před několika lety rozhodlo nejít cestou přestavby areálu na aquapark, ale postupně ho modernizovat a rekonstruovat při zachování klasické sportovní délky plaveckého bazénu.

“My jsme za všechny ty tři velké etapy dali něco přes 100 milionů s DPH, takže se snažíme i v tomto hospodařit,” konstatoval Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Radnici teď čeká ještě poslední velká investice do areálu - připravena je projektová dokumentace na modernizaci venkovního bazénu a tobogánu, plánována je na rok 2020.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail