Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uzavírky na budoucí dálnici D 48 začaly

Rekonstrukce silnice mezi Rybím na Novojičínsku a Rychalticemi na Frýdecko-místecku naplno začala. Po půl roce přípravných prací už jsou na komunikaci první uzavírky a objížďky. Přestavba 12 kilometrů dlouhého úseku na dálnici by měla skončit v roce 2020.

Práce na tomto úseku začaly před půl rokem, teprve v těchto dnech je ale poprvé pocítili také řidiči.

“Na stavbě dálnice D 48 v úseku Rybí - Rychaltice je od 2. ledna sveden provoz do dvou protisměrných jízdních pruhů. Proto nabádáme řidiče, aby byli v místě maximálně obezřetní, ohleduplní a aby dodržovali stanovenou rychlost,” uvedl Petr Směták, STP PČR Nový Jičín.

Ta je v místě stavebních prací snížena na 50, respektive 30 kilometrů v hodině.

Komplikace teď čekají také řidiče jedoucí do Libhoště. Tento první sjezd směrem od Nového Jičína je uzavřen. Do obce se dostanou až z jejího opačného konce směrem od Borovce.

A právě křižovatka u Borovce je také jediným místem, kde mohou motoristé Libhošť i opustit. Dopravní omezení jsou rovněž na opačném konci úseku rekonstruované silnice u Rychalticích.

“Potřeba přestavby silnice 1/48 je nezbytná především z důvodů zvýšení bezpečnosti a potom samozřejmě komfortu jízdy a snížení času dojezdu. V současnosti se jedná o jeden z nejnebezpečnějších úseků silnic první třídy, kde byla řada tragických nehod,” sdělil

Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

A možné dopravní kolize v rozestavěném úseku silnice způsobené nezodpovědným chování některých řidičů teď dělají těžkou hlavu dopravní policii.

“V případě nějakých dopravních komplikací bude situace na místě velmi složitá. Proto opravdu upozorňujeme řidiče, aby byli v místě velmi opatrní,” dodal novojičínský policejní mluvčí.

Tento úsek dálnice by měl být hotov do prosince 2020. Stát bude 2 miliardy korun bez daně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy