Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obřadní síň starou půl století čeká rekonstrukce

Obřadní síň v budově radnic čeká změna designu. Vybavení prostor je staré půl století a již neplní reprezentativní úlohu. O renovaci interiéru se ucházely tři architektonické ateliéry.

V obřadní síni novojičínské radnice si řeknou své ano desítky párů snoubenců ročně. Ti, kteří uznávají pro vstup do manželství toto klasické místo, se ale budou muset na čas smířit s náhradním prostorem auly.

“Aktuální vybavení a uspořádání obřadní síně je zastaralé, interiér pohází z roku 1967 a proto se město rozhodlo pro rekonstrukci. Dispozičně se tento prostor příliš nezmění, ale velká změna nastane ve vybavení. To bude tvořeno kvalitními materiály a bud edoplněno a atypické prvky,” informovala Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Přestavba obřadní síně bude stát přibližně čtyři miliony korun. Její nový design bude částečně ctít některé současné prvky, například lustry.

“Nicméně bude mnohem jednodušší a taková základní změn, která tam bude, je v podlaze. Ta je nyní z velkých mramorových kachlí, kdežto v budoucnu tam budou dřevěné parkety,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Aby se z obřadní síně opět stal reprezentativní prostor, oslovilo město tři architektonické ateliéry.

“Byli to dva novojičínští architekti a třetí, který je zdejším rodákem, ale teď působí v Praze, Martin Rosa. Hodnotící komise složená mimo jiné z památkářů a architektů nakonec vybrala projekt Martina Rosy,” sdělil místostarosta.

“Tomu vítězi už jsme zadali projektovou dokumentaci. Je reálné, aby se páry, které se chtějí vzít, tak už aby to bylo ke konci roku 2018 b v té nové obřadce,” doplnil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Konkrétní vizualizace nové obřadní síně je k dispozici ke stažení na webu města. Zveřejněny jsou všechny tři projekty.

“Snahou města je, aby rekonstrukce proběhla v letních měsících.Pokud by se během vyřizování potřebných dokumentů objevil nějaký zádrhel, proběhla by rekonstrukce až po slavnosti města,” upřesnila tisková mluvčí.

Po úpravách a modernizaci bude tento prostor sloužit také pro další ceremoniály, vítání občánků, oceňování osobností města nebo dárců krve. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy