Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnici pozdravili Tříkráloví koledníci

První dny nového roku patří tradičně největší dobročinné akci u nás - Tříkrálové sbírce. Koledníci v čele s ředitelem novojičínské Charity vyrazili s požehnáním také přímo na radnici.

Písnička, která otevírá srdce lidí a s novoročním pozdravením je nabádá k přispění na dobročinnost, zněla v uplynulých dnech v mnoha domech Nového Jičína. A uslyšeli ji také představitelé města, které Tříkráloví koledníci navštívili přímo v budově radnice.

“Tato aktivita už je tu šestým rokem, kdy tady Tři králové zavítají na radnici, jsme za to samozřejmě rádi. Ale není to o té radnici, ale je to o tom, že Charita tuto akci provozuje po celé republice a také tedy v Novém Jičíně a poděkování patří také těm malým koledníkům, kteří chodí dům od domu,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

“V Novém Jičíně letos vyrazilo padesát skupinek plus k nám ještě přináleží Starý Jičín, Šenov, Kunín, Bernartice a Libhošť, takže těch koledníčků je kolem 450, podobně jako loni,” uvedl Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

V některých oblastech koledují dobrovolníci pravidelně, do některé ulice možná letos zavítali poprvé. Záleží i na tom, z jaké lokality sami pocházejí. Raději vyrážejí tam, kde je lidé znají.

“Já mám svou ulici Nerudovu a Boženy Benešové, kde se nám podařilo z jedné naši rodinné skupinky rozrůst už na čtyři skupinky, které chodíme každoročně,” prozradil Marcel Brož.

Letošní trojice králů dorazila na radnici v nových kostýmech. Charita sice disponuje vlastními zásobami těchto oděvů, nicméně dosud ji chyběly tyto slavnostní hávy pro výjimečné příležitosti.

Tříkrálová sbírka skončí v neděli 14. ledna. Kolik byli lidé ochotni darovat se ukáže v průběhu příštího týdne, kdy se všechny kasičky rozpečetí a peníze spočítají.

Charita v Novém Jičíně provozuje Azylový dům s noclehárnou, půjčovnou kompenzačních pomůcek a sociálním šatníkem.

“Spolupráce s Charitou je vynikající. Tyto služby jsou často pro nepřizpůsobivé občany a už je to ve městě znát, že tito lidé už se nezdržují v čekárnách nebo v nemocnice, ale využívají tyto služby,” uzavřel setkání starosta.

Právě v letošním roce proběhne rekonstrukce Azylového domu pro matky s dětmi ve Straníku, na kterou už radnice získala i dotaci. 

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail