Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při demolici mostu u Příbora spadl bagr

Při demolici mostu na silnici I/48 u Příbora na Novojičínsku spad z pětimetrové výšky bagr. Muž, který stavební stroj obsluhoval, se vážně zranil. Po několikahodinové pauze pak bourání mostu pokračovalo podle plánu. V pondělí ráno byl uzavřený úsek silnice opět uveden do provozu.

Demolice mostu u Příbora začala v sobotu brzy ráno. Okolo čtvrt na šest se při bouracích pracích zřítil z pětimetrové výšky bagr. Jeho řidič se vážně zranil.

“Nešlo ani o zřícení ani o pád mostu. Šlo o řízenou plánovanou přesně podle projektu prováděnou demolici mostní konstrukce, bohužel došlo k nehodě na stavbě,” zdůraznil Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Stavební stroj spadl do demoliční jámy při likvidaci posledního nosníku. Bagristu z něj vytáhli kolegové ještě před příjezdem záchranářů a byl při vědomí.

“V době příjezdu hasičů namísto nehody již byl zraněný řidič mimo převrácený bagr. Hasiči zabezpečili místo nehody a zajistili transport zraněného řidiče bagru do vrtulníku letecké záchranné služby,” uvedl Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje.

“Na místě nedošlo ke zranění žádných dalších osob. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestní čin ublížení na zdraví z nedbalosti. Okolnosti zranění muže policisté nadále vyšetřují,” doplnila Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Most musel jít k zemi, protože by se pod něj nevešla rozšířená budoucí dálnice. Na místě bude stát nový nadjezd.

“K té nehodě došlo na uzavřeném kontrolovaném staveništi, přičemž na dobu demolice byla zajištěna objízdná trasa. Nedošlo při té nehodě k ohrožení běžného provozu,” sdělil mluvčí ŘSD.

Demoliční práce byly obnoveny v sobotu dopoledne. Ve stanoveném termínu v pondělí v šest hodin ráno byla silnice pro motoristy znovu otevřena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy