Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve školách proběhly zápisy do 1. tříd

Ve všech městských základních školách proběhly zápisy do 1. tříd. Tento slavnostní akt uvedení dítěte do role školáka se letos týkal asi 260 kluků a holek. Je to zhruba stejný počet jako loni.

Děti předškolního věku se dočkaly svého velkého dne - v základních školách proběhly zápisy do 1. tříd. Například ve škole na Jubilejní ulici vítaly kluky a holky pohádkové postavy.

Zápis není žádnou přijímací zkouškou, jde o slavnostní okamžik pro dítě, které je takto symbolicky pasováno do role školáka. Na této škole měl dvě části.

“Připravili jsme pro budoucí prvňáčky klasický zápis formou nějakých formálních záležitostí, kdy zkoumáme jakousi zralost u žáků, ale pak také za odměnu, když toto všechno zvládnou, si mohou projít pohádkový příběh s Leontýnkou a plnit různé úkoly,” sdělil Ladislav Gróf, ředitel ZŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín.

Děti hravou formou ukázaly, že čísla pro ně nejsou žádnou neznámou, a že například také dokáží rozeznat, co je vlevo, vpravo, nahoře nebo dole.

Na základě proběhlých zápisů nastoupí v září do novojičínských škol okolo 260 prvňáků, což je zhruba stejný počet jako loni. Otevřeno by mělo být 11 prvních tříd.

“Kapacitu máme rozhodně větší, než je tedy předpoklad žáků, kteří se k nám přihlásí vzhledem k tomu demografickému vývoji, čili kapacita školy jej převyšuje. Nicméně rádi bychom otevřeli dvě první třídy na každém z našich pracovišť,” uvedl ředitel ZŠ Jubilejní a Dlouhá,

Zatímco předškoláci už své hravé přijímačky zvládli, mladší děti odrostlé batolecímu věku zápisy čekají. Přihlášky v mateřských školách budou přijímat 3. května. K předškolnímu vzdělávání musí povinně přihlásit rodiče své děti, které do konce srpna dosáhnou věku 5 let. 

Nahlásit chybu