Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trhliny ve svahu provoz u Příbora neohrožují

Ve svahu kolem obchvatu Příbora na Novojičínsku se objevují trhliny. Zemina se uvolňuje vlivem eroze. Podle policie a Ředitelství silnic dálnic sesunutá půda řidiče nijak neohrožuje.

Kus uvolněné a sesunuté zeminy mohou zaznamenat řidiči, kteří projíždějí po obchvatu Příbora, tedy po silnici 1/58 směrem na Kopřivnici. Trhliny ve svahu eviduje i policie, která místo kontrolovala.

“Policii byl tento sesuv půdy oznámen začátkem letošního roku, kdy následným šetření bylo jištěno, že zde nedochází k ohrožení provozu na pozemních komunikacích,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Jak dále tisková mluvčí sdělila, policie následně o dané situaci informovala Ředitelství silnic a dálnic.

“Pro vysvětlení, jde o erozivní projev zeminy, nikoliv sesuv, který by zasahoval do konstrukčních vrstev vozovky nebo dokonce ohrožoval bezpečnost řidičů, to rozhodně ne,” vysvětlil Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

“Tato situace si nevyžádala žádné dopravní omezení a řidiči zde mohou bez problémů jezdit bez jakéhokoliv omezení,” dodala policejní mluvčí.

Nicméně už brzy by na svah měli vyrazit stavební dělníci a místo zpevnit.

“Nyní dokončujeme výběrové řízení na zhotovitele prací a předpokládáme, že v květnu bude vše na silnici 1/58 již v pořádku. Podle všeho si úplně vystačíme s jednoduchými stavebními prvky a zhutněním materiálu,” uzavřel mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Obchvat Příbora je v provozu více než 6 let. Komplikace s pohybem zeminy se v okolním svahu vyskytly už vícekrát. V některých místech už je zpevněn kamením.

Nahlásit chybu


K tématu