Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský půlmaraton má originální medaile

V Novém Jičíně se v květnu poběží druhý ročník půlmaratonu. Pro tento vytrvalostní závod připravili pořadatelé speciální medaile. Jejich podobu vytvořili studenti grafického oboru zdejší střední školy.

Druhý ročník novojičínského půlmaratonu, který vede po cyklostezce Koleje, odstartuje 26. května. Všichni účastníci dostanou na závěr originální dárek.

“Oni ti běžci si samozřejmě zaslouží nějakou odměnu, protože to není žádná sranda uběhnout 21 kilometrů. Tak jsme se jako organizátoři rozhodli, že jim každý rok připravíme nějakou hezkou vzpomínku a rozhodli jsem se to dělat formou krásných medailí, které budou mít vždy nějaký tématický nádech,” uvedl Jiří Klein, organizátor akce.

V tomto roce se nabídlo 150. výročí narození sochaře Franze Barwiga, jehož Tančící sedláci zdobí kašnu na novojičínském náměstí. Úkolu připravit návrh medaile se ujali zdejší studenti grafiky.

“V hodinách jsme hledali na internetu umělce, sochaře Franze Barwiga, našli jsme jeho díla a podle toho jsme dělali medaili,” sdělila Julie Michalíková, studentka oboru reprodukční grafik, SOŠ Educa.

“Našim dalším úkolem bylo vymyslet potisk na tričko na půlmaraton, nejtěžší bylo asi vykřivkovat ty koleje,” dodala Ester Barvíková, studentka oboru reprodukční grafik, SOŠ Educa.

“Žáci mají možnost vykročit z těch školních lavic a začít dělat také něco praktického pro skutečnou firmu, organizaci nebo třeba městskou policii,” míní Jan Císař, ředitel SOŠ Educa Nový Jičín.

Studentům organizátor závodu nabídl, že se mohou zhostit závěrečného ceremoniálu a účastníkům půlmaratonu na krk medaile zavěsit.
Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 150 Kč/hod.

Detail

LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslava Pavlíková, pracoviště Benzina Nový Jičín, Suvorovova 664
Nový Jičín
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků