Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Členové vlády se zastavili u frenštátských můstků

V rámci své návštěvy Moravskoslezského kraje zavítali členové vlády v demisi v čele s Andrejem Babišem také do Frenštátu pod Radhoštěm. Cílem cesty byl areál skokanských můstků.

Zájem vlády o skokanské můstky Frenštátští vítali. Tělovýchovná jednota spolu s městem nedávno vyřešili jeden důležitý problém - vlastnictví pozemků v areálu. Teď vyvstal nový úkol, a to rekonstrukce sportoviště. Hrubý odhad hovoří o 100 milionech korun.

“Co je pozitivní je, že starostka a ti nadšenci toho sportu a ten oddíl jsou na jedné lodi, ale musíme přesně vědět, jaký je ten plán,” uvedl Andrej Babiš (ANO), premiér v demisi.

“Viděli na vlastní oči o co se jedná, viděli areál, viděli prostředí a poznali, že tady nejsou až takové problémy se dohodnout, a určitě poznali ten záměr,” podotkla Zdeňka Leščišinová (SNK Naše Beskydy), starostka Frenštátu p. R.

Například u hlavního můstku je potřeb posunout dozadu nájezdovou věž a upravit doskočiště. Zvelebit by se mělo i celkové zázemí pro sportovce i návštěvníky.

“Je potřeba říct, pokud chceme být zpátky na špici ve skokanském sportu, tak je potřeba investovat nejen do jedné infrastruktury po České republice, ale i tady ve Frenštátu je potřeba s tím něco udělat,” sdělil Robert Plaga (ANO), ministr školství v demisi.

“Toto je výjimečný areál, takové areály jsou v české republice pouze dva a z tohoto areálu vzešlo vůbec nejvíce účastníků zimních olympijských her v republice, nepočítám pochopitelně hokejisty,” zdůraznil Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MS kraje pro školství a sport.

Tělovýchovná jednota musí nechat vypracovat studii rekonstrukce areálu, která vyčíslí i přesné náklady. Pak může žádat finanční podporu ze státního rozpočtu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy