Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Talentovaný autista z Novojičínska vydal CD

Martin Klein je absolventem novojičínského Odborného učiliště a Praktické školy. Trpí poruchou autistického spektra. Současně je ale velmi talentovaný zpěvák. I přes svůj handicap vydal cédéčko oblíbených písniček.

Martin Klein z Novojičínska žije ve svém vlastním světě - je to autista. V okamžiku, kdy se postaví na pódium a začne zpívat, je ale dokonalý. Vydal teď vlastní CD s písničkami svých oblíbených interpretů. Křest proběhl na koncertě v kostele sv. Josefa ve Fulneku.

”Koncert byl moc pěkný, moc se mi to líbilo. Děti ráje, Non stop, Chtěl bych žít, Zůstaň tu se mnou od Kryštofů,” popsal své zážitky a vyjmenoval oblíbené skladby Martin Klein, zpěvák.

Šestadvacetiletý Martin absolvoval Odborné učiliště a Praktickou školu v Novém Jičíně. Jeho talentu si všimla právě zdejší učitelka estetické výchovy.

“Pustila jsem písničku Zahrada ticha, který má docela složitý nástup, co se týká zpěvu, a Martin mi říká, tady tu písničku znám, tu jsem zpíval s panem učitelem na základní škole. Tak jsem řekla, zkus to zazpívat. A Martin nastoupil přesně tam, kde měl nastoupit a začal zpívat s já jsem zjistila, že má obrovský talent,” vzpomínala Dagmar Pospěchová, učitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Práce v nahrávacím studiu zabrala více než 30 hodin. I to byla pro Martina velká zátěžová zkouška.

“To byl úplně jiný prostor, úplně jiný zvuk, zpíval se sluchátky. Ale nakonec to zvládl, byli jsme v tom studiu šestkrát a natočili jsme 19 písniček,” dodala Dagmar Pospěchová.

Martin Klein už má za sebou několik výrazných úspěchů, mimo jiné je vítězem celostátní soutěže handicapovaných zpěváků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy