Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Talentovaný autista z Novojičínska vydal CD

Martin Klein je absolventem novojičínského Odborného učiliště a Praktické školy. Trpí poruchou autistického spektra. Současně je ale velmi talentovaný zpěvák. I přes svůj handicap vydal cédéčko oblíbených písniček.

Martin Klein z Novojičínska žije ve svém vlastním světě - je to autista. V okamžiku, kdy se postaví na pódium a začne zpívat, je ale dokonalý. Vydal teď vlastní CD s písničkami svých oblíbených interpretů. Křest proběhl na koncertě v kostele sv. Josefa ve Fulneku.

”Koncert byl moc pěkný, moc se mi to líbilo. Děti ráje, Non stop, Chtěl bych žít, Zůstaň tu se mnou od Kryštofů,” popsal své zážitky a vyjmenoval oblíbené skladby Martin Klein, zpěvák.

Šestadvacetiletý Martin absolvoval Odborné učiliště a Praktickou školu v Novém Jičíně. Jeho talentu si všimla právě zdejší učitelka estetické výchovy.

“Pustila jsem písničku Zahrada ticha, který má docela složitý nástup, co se týká zpěvu, a Martin mi říká, tady tu písničku znám, tu jsem zpíval s panem učitelem na základní škole. Tak jsem řekla, zkus to zazpívat. A Martin nastoupil přesně tam, kde měl nastoupit a začal zpívat s já jsem zjistila, že má obrovský talent,” vzpomínala Dagmar Pospěchová, učitelka OU a PrŠ Nový Jičín.

Práce v nahrávacím studiu zabrala více než 30 hodin. I to byla pro Martina velká zátěžová zkouška.

“To byl úplně jiný prostor, úplně jiný zvuk, zpíval se sluchátky. Ale nakonec to zvládl, byli jsme v tom studiu šestkrát a natočili jsme 19 písniček,” dodala Dagmar Pospěchová.

Martin Klein už má za sebou několik výrazných úspěchů, mimo jiné je vítězem celostátní soutěže handicapovaných zpěváků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků