Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajskou dopravní soutěž vyhráli žáci z Krnova

Frenštát pod Radhoštěm hostil moravskoslezské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů. Ti museli prokázat zručnost v jízdě na kole, znalost předpisů a také třeba, jak poskytnout první pomoc.

Jízda zručnosti na dráze se 13 překážkami byla nejatraktivnější z pěti disciplín krajské dopravní soutěže mladých cyklistů.

“Nejhorší překážka byla ta složená překážka, kde jsou dvě šikmá prkna a ještě musí zvládnout přenos míčků,” popsal trať Miroslav Zberovský, vedoucí disciplíny jízda zručnosti.

Své dovednosti předvádělo na dopravním hřišti ve Frenštátě pod Radhoštěm 12 týmů, vítězů okresních kol.

“To jsou ti nejlepší z nejlepších, kteří jak techniku jízdy, tak i ty znalosti mají na takové úrovni, že mnohdy jsou na vyšší úrovni, než znalosti a schopnosti řidiče motorového vozidla,” uvedl Pavel Rakus, koordinátor BESIP pro MS kraj.

Kromě praktických a teoretických zkoušek z oblasti dopravy museli účastníci zvládnout také práci s mapou a poskytnutí první pomoci.

“Přijde mi, že děti jsou dobře připraveny teoreticky, ale prakticky hodně chybují v komunikaci s raněným,” podotkla Martina Lacková, vedoucí disciplíny první pomoci.

“Já jsem pyšná na svou jízdu městem,” sdělila jedna ze soutěžících. “Nepovedla se mi ta zdravotka,” přiznal další účastník.

Vítězem moravskoslezského finále ve starší i mladší kategorii se stejně jako v loňském roce stali žáci z krnovské ZŠ Smetanův okruh.

“Třikrát jsme vyhráli kraj, dvakrát jsme vyhráli republiku a jednou jsme byli na evropském finále,” pochlubil se i letošní vítěz, Robin Káňa, ZŠ Smetanův okruh, Krnov.

Celorepublikové kolo se koná v červnu v Brně, evropský vrchol pak na podzim v Maďarsku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy