Reklama

Bývalé nádraží v Novém Jičíně čeká na rozhodnutí vlády

Desítky nových parkovacích míst by mohly vzniknout v Novém Jičíně, a to v areálu bývalého vlakového nádraží. Současně by zde mohla být prodloužena i cyklostezka Koleje, která vede nedaleko. Projekt je závislý na rozhodnutí vlády.

Reklama

Areál tzv. Horního nádraží, který spojoval po železnici Nový Jičín s Valašským Meziříčím, přestal pro potřeby vlakové dopravy sloužit v roce 2009. Tehdy blesková povodeň smetla  koleje. Vláda má nyní rozhodnout o prodeji železničních budov i s pozemky městu. Vzniknout by zde měly desítky parkovacích míst.

“Ta suma je kolem tří a půl milionů korun, takže tam metr čtvereční vychází na 120 korun, což je krásná cena. Tam prakticky jsou parkovací místa hotova,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Parkovací plochy by sloužily pro obyvatele této lokality a také pro turisty, kteří sem vyrážejí na kola. Na místě bývalých kolejí dnes totiž vede cyklostezka. Záměrem města tedy je využít nabyté pozemky a objekty i k jejímu rozvoji.

“Protáhneme cyklostezku až do areálu horního nádraží a tam určitě bude zázemí pro tuto cyklostezku, třeba i s občerstvením,” podotkl starosta.   

“Výhledově si myslím, že v budově bývalého nádraží by mohla vzniknout půjčovna kol, muzeum trati, která zde byla, a případně další věci,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

V případě, že celý záměr vyjde, cyklostezka Koleje, vedoucí do Hostašovic, by se mohla prodloužit o zhruba 300 metrů na rovných deset kilometrů.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 40 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

Brose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

AMAZE AGENCY s.r.o.
Nový Jičín
od 14 900 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu