Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalé nádraží v Novém Jičíně čeká na rozhodnutí vlády

Desítky nových parkovacích míst by mohly vzniknout v Novém Jičíně, a to v areálu bývalého vlakového nádraží. Současně by zde mohla být prodloužena i cyklostezka Koleje, která vede nedaleko. Projekt je závislý na rozhodnutí vlády.

Areál tzv. Horního nádraží, který spojoval po železnici Nový Jičín s Valašským Meziříčím, přestal pro potřeby vlakové dopravy sloužit v roce 2009. Tehdy blesková povodeň smetla  koleje. Vláda má nyní rozhodnout o prodeji železničních budov i s pozemky městu. Vzniknout by zde měly desítky parkovacích míst.

“Ta suma je kolem tří a půl milionů korun, takže tam metr čtvereční vychází na 120 korun, což je krásná cena. Tam prakticky jsou parkovací místa hotova,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Parkovací plochy by sloužily pro obyvatele této lokality a také pro turisty, kteří sem vyrážejí na kola. Na místě bývalých kolejí dnes totiž vede cyklostezka. Záměrem města tedy je využít nabyté pozemky a objekty i k jejímu rozvoji.

“Protáhneme cyklostezku až do areálu horního nádraží a tam určitě bude zázemí pro tuto cyklostezku, třeba i s občerstvením,” podotkl starosta.   

“Výhledově si myslím, že v budově bývalého nádraží by mohla vzniknout půjčovna kol, muzeum trati, která zde byla, a případně další věci,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

V případě, že celý záměr vyjde, cyklostezka Koleje, vedoucí do Hostašovic, by se mohla prodloužit o zhruba 300 metrů na rovných deset kilometrů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy