Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spadlý strom v Mošnově poškodil několik aut, hasiči použili jeřáb

Celkem tři hasičské jednotky byly v pátek 27. července odpoledne vyslány do Mošnova na Novojičínsku, kde se poblíž odletové haly Letiště Leoše Janáčka Ostrava vyvrátil vzrostlý smrk na několik zaparkovaných vozidel.

"Událost byla na operační středisko ohlášena jedenáct minut po devatenácté hodině. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Bílovci a také profesionální letištní jednotka. Patnáctimetrový smrk poškodil zaparkovaná vozidla a plot u parkoviště, jeden z kořenů navíc nadzvedl osobní vůz, který na něm následně zůstal viset. Hasiči nejprve smrk opatrně odvětvili a zkontrolovali rozsah poškození vozidel, zejména ve vztahu k případnému úniku provozních kapalin, k čemuž však nedošlo. Pro sundání jednoho z automobilů a závěrečné odstranění kmene si velitel zásahu
na místo povolal těžkotonážní jeřáb Terex Demag ze stanice HZS MSK v Ostravě- Zábřehu. Hasiči vůz nejprve nadzvedli, kořen pod ním odřezali motorovou pilou a následně automobil položili zpět na kola. Jeřábem také odstranili samotný strom ze zbylých vozidel. Pro jeho bezpečné a stabilní uložení šikovně využili betonové patice ze zničeného plotu. Při události nebyl nikdo zraněn," uvádí v tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

foto: HZS MSK, video ze zásahu je ke zhlédnutí zde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy