Volby v Novém Jičíně nemají jednoznačného vítěze

Komunální volby v Novém Jičíně sice vyhrála sociální demokracie, ale vítězství obhájila jen s minimálním náskokem nad ANO. V těsném závěsu za nimi je také Strana zelených. Povolební vyjednávání zde začala už v sobotu večer.

Sociální demokracie v Novém Jičíně ziskem 20 procent hlasů uhájila vítězství, v 29 členném zastupitelstvu bude mít 6 křesel, což je ale oproti minulému výsledku jen polovina. Stejný počet ovšem získalo také hnutí ANO a pět mandátů náleží Straně zelených. Ta šla do voleb s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.  

 “Výsledek nás i při té ztrátě těší. Mrzí nás ztráta mandátů, protože tam nebyly žádné přepočty, takže bychom asi jinak měli při tomto zisku osm zastupitelů a to by se lépe vyjednávalo. Teď je ta pozice velmi složitá,” uvedl Jaroslav Dvořák, starosta, lídr ČSSD.  

“Trošku nám situaci komplikuje ta roztříštěnost a že do hry vstupují noví hráči. V tuto chvíli vyjednáváme a nemám prozatím s nikým nic domluveno,” sdělil Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011.    

“Jak jsme už veřejně deklarovali dříve, máme jasno v tom, že bychom nešli do koalice s KSČM nebo s SPD,” reagoval Ondřej Syrovátka, lídr SZ s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.  

“V tuto chvíli lze vyloučit spolupráci s SPD, KSČM i ČSSD,” vyjádřil se Václav Dobrozemský, lídr ODS.

Z devíti politických subjektů, které v Novém Jičíně kandidovaly, bude mít v zastupitelstvu své členy osm z nich. ODS a KDU-ČSL nabyli po 3 zástupcích. Piráti s podporou Svobodných, Svoboda a přímá demokracie a komunisté obsadí po dvou pozicích. Mimo hru zůstalo hnutí JAUNER.
Noroo Bee Chemical Czech s.r.o. - pracoviště Frenštát p.R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 160 000 do 180 000 Kč/měsíc

Detail

Nehlsen Třinec, s.r.o. - pracoviště Studénka
Studénka
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo - Areál Tatry č.p. 1448/5
Kopřivnice
od 22 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků