Volby v Novém Jičíně nemají jednoznačného vítěze

Komunální volby v Novém Jičíně sice vyhrála sociální demokracie, ale vítězství obhájila jen s minimálním náskokem nad ANO. V těsném závěsu za nimi je také Strana zelených. Povolební vyjednávání zde začala už v sobotu večer.

Sociální demokracie v Novém Jičíně ziskem 20 procent hlasů uhájila vítězství, v 29 členném zastupitelstvu bude mít 6 křesel, což je ale oproti minulému výsledku jen polovina. Stejný počet ovšem získalo také hnutí ANO a pět mandátů náleží Straně zelených. Ta šla do voleb s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.  

 “Výsledek nás i při té ztrátě těší. Mrzí nás ztráta mandátů, protože tam nebyly žádné přepočty, takže bychom asi jinak měli při tomto zisku osm zastupitelů a to by se lépe vyjednávalo. Teď je ta pozice velmi složitá,” uvedl Jaroslav Dvořák, starosta, lídr ČSSD.  

“Trošku nám situaci komplikuje ta roztříštěnost a že do hry vstupují noví hráči. V tuto chvíli vyjednáváme a nemám prozatím s nikým nic domluveno,” sdělil Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011.    

“Jak jsme už veřejně deklarovali dříve, máme jasno v tom, že bychom nešli do koalice s KSČM nebo s SPD,” reagoval Ondřej Syrovátka, lídr SZ s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.  

“V tuto chvíli lze vyloučit spolupráci s SPD, KSČM i ČSSD,” vyjádřil se Václav Dobrozemský, lídr ODS.

Z devíti politických subjektů, které v Novém Jičíně kandidovaly, bude mít v zastupitelstvu své členy osm z nich. ODS a KDU-ČSL nabyli po 3 zástupcích. Piráti s podporou Svobodných, Svoboda a přímá demokracie a komunisté obsadí po dvou pozicích. Mimo hru zůstalo hnutí JAUNER.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 14:25
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

Milan Přadka
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Dominik Králík
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků