Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koaliční smlouva v Novém Jičíně je podepsána

Povolební vyjednávání v Novém Jičíně skončilo. Koaliční smlouvu mezi sebou podepsaly čtyři politické subjekty. Radnici nově povedou hnutí ANO, Zelení, ODS a KDU-ČSL.

Koaliční smlouva v Novém Jičíně je podepsána. Shodly se na ni čtyři politické subjekty - hnutí ANO, Strana zelených, ODS a KDU-ČSL. Dohromady mají v 29členém zastupitelstvu 17 mandátů.

“Ta souhra těchto čtyř stran se jevila i od prvopočátku a myslím si, že to, co jsme podepsali, má smysl,”uvedl Stanislav Kopecký, lídr ANO 2011.   

“Pro nás bylo asi nejzásadnější úterní jednání o programových prioritách koalice. Nakonec se podařilo najít širokou shodu i u tak kontroverzního tématu, jako jsou Hückelovy vily, které pro nás bylo jedno z nejzásadnějších,” reagoval Ondřej Syrovátka, lídr SZ s podporou TOP 09, SNK-ED a STAN.  

“Pro nás zásadní, co se podařilo do programu prosadit, je otázka bydlení, podnikatelského prostředí, podpora sportu,” sdělil Václav Dobrozemský, lídr ODS.

“Určitě podpora místních částí a jedno z našich hesel: Peníze do lidí a ne do betonu,” doplnil Jiří Adamec, lídr KDU-ČSL.

“Pro nás ty hlavní priority byly bytová výstavba, a také priorita dopravy. A to si myslím, že i ostatní politické strany měly ve svém programu,” přidal se lídr ANO.

Rozděleno je už také personální obsazení vedení města. Post starosty připadne hnutí Ano, bude jím Stanislav Kopecký. Naopak do opozice vstupuje sociální demokracie, která vedla zdejší radnici posledních 8 let.  

Nechci tomu říkat podraz, nechci to tak nazývat, ale je to tak, končíme tady. Ti neúspěšní se domluvili na ty úspěšné, takže to tak je,” vyjádřil se Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Ustavující jednání zastupitelstva, které by mělo vše definitivně stanovit, je plánováno na 1. listopadu.

Nahlásit chybu


K tématu