Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín se připojil k festivalu outdoorových filmů

Nový Jičín se připojil k mezinárodnímu festivalu outdoorových filmů. Maraton dokumentů zpestřila beseda zdejšího horolezce Marka Novotného. Na svém kontě má čtyři úspěšné výstupy na osmitisícovku.

Mezinárodní festival outdoorových filmů, jehož 16. ročník se právě koná, je největší soutěžní putovní přehlídkou filmů na světě, která je zaměřena na adrenalinový sport a dobrodružný život. Jedním z míst, kde se festival zastavil, byl i Nový Jičín.  Kino Květen promítlo 28 snímků a návštěvníkům nabídlo také aktivní zážitky.

“Celé kino je v podstatě rozděleno na jednotlivé kontinenty a každé stanoviště má své aktivity, ať už soutěžní nebo zábavné,” uvedl Vít Blažek, pořadatel akce, MěKS Nový Jičín.

“Tady to souvisí se Severní Amerikou, kde jsou představeny treky, takže je tu stan, krosna a soutěž v orientaci v přírodě,”  Anna Macíčková, průvodkyně outdoorovým festivalem.

Na vlastní kůži si mohli lidé například vyzkoušet, s jakou zátěží vyrážejí milovníci hor na své výpravy.

Program dále představil i dobrodruhy a cestovatele s jejich příběhy. Jedním z nich byl novojičínský horolezec Marek Novotný, který letos podnikl sólovou expedici na K2.

“Jsem se vydal do stěny K2 sám, podařilo se mi po pár letech projít Česenovým pilířem a dostat se až na rameno K2. Tam nahoře jsem zjistil, že mi došly síly a už nemám síly na to, dolézt tu zbývající část, tak jsem se rozhodl jít dolů,” Marek Novotný, horolezec.

Posluchačům v zaplněném kině vyprávěl tento dobrodruh také o dalších výpravách do Himalájí. Celkem jich absolvoval už osm a za sebou má čtyři úspěšné výstupy na osmitisícovku.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail