Nový Jičín se připojil k festivalu outdoorových filmů

Nový Jičín se připojil k mezinárodnímu festivalu outdoorových filmů. Maraton dokumentů zpestřila beseda zdejšího horolezce Marka Novotného. Na svém kontě má čtyři úspěšné výstupy na osmitisícovku.

Mezinárodní festival outdoorových filmů, jehož 16. ročník se právě koná, je největší soutěžní putovní přehlídkou filmů na světě, která je zaměřena na adrenalinový sport a dobrodružný život. Jedním z míst, kde se festival zastavil, byl i Nový Jičín.  Kino Květen promítlo 28 snímků a návštěvníkům nabídlo také aktivní zážitky.

“Celé kino je v podstatě rozděleno na jednotlivé kontinenty a každé stanoviště má své aktivity, ať už soutěžní nebo zábavné,” uvedl Vít Blažek, pořadatel akce, MěKS Nový Jičín.

“Tady to souvisí se Severní Amerikou, kde jsou představeny treky, takže je tu stan, krosna a soutěž v orientaci v přírodě,”  Anna Macíčková, průvodkyně outdoorovým festivalem.

Na vlastní kůži si mohli lidé například vyzkoušet, s jakou zátěží vyrážejí milovníci hor na své výpravy.

Program dále představil i dobrodruhy a cestovatele s jejich příběhy. Jedním z nich byl novojičínský horolezec Marek Novotný, který letos podnikl sólovou expedici na K2.

“Jsem se vydal do stěny K2 sám, podařilo se mi po pár letech projít Česenovým pilířem a dostat se až na rameno K2. Tam nahoře jsem zjistil, že mi došly síly a už nemám síly na to, dolézt tu zbývající část, tak jsem se rozhodl jít dolů,” Marek Novotný, horolezec.

Posluchačům v zaplněném kině vyprávěl tento dobrodruh také o dalších výpravách do Himalájí. Celkem jich absolvoval už osm a za sebou má čtyři úspěšné výstupy na osmitisícovku.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 11:01
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků