Dětská akademie učí mladé Novojičíňáky podnikat

DAPI - to je zkratka Dětské akademie podnikání a investování. Tento vzdělávací projekt teď v Novém Jičíně zahájila Střední odborná škola Educa. Proniknout do světa obchodu a financí tu mohou posluchači ve věku kolem 14 let.

Jako na skutečné vysoké škole - slavnostní imatrikulací - zahájila v Novém Jičíně výuku Dětská akademie podnikání a investování. Pro mladé posluchače ve věku kolem 14 let ji otevřela zdejší Střední odborná škola Educa.

“Cílem je seznámit už děti na základní škole s tím, jak má podnikání vypadat, jak má probíhat a jak zpracovat podnikatelský záměr,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa.

Praktické a životní zkušenosti budou dětem předávat zástupci partnerů DAPI, což jsou Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek, Univerzita Tomáše Bati, a také zástupci podnikatelského sektoru.

“Podobné projekty mohou nastartovat zájem těchto mladších studentů o podnikatelství, aby zkrátka věděli, že je i jiná cesta, než se nechat zaměstnat,” míní Lubor Homolka, proděkan Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

“Určitě v životě to využiju, už teď jsem se tu dozvěděli zajímavé informace,” reagovala mladá studentka DAPI. “Já si myslím, že se tady naučím hodně věcí celkově o investování,” přidala se kamarádka. “Abych nějaké základní věci věděl o podnikání,” dodal vedle sedící chlapec.


Na slavnostním zahájení studenti DAPI složili slib a převzali indexy. Teď je čeká během několik měsíců osm přednášek. Výstupem z akademie bude zpracování podnikatelského záměru, který budou muset před odbornou komisí i obhájit.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 18.09. 2:44
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

Montáže Přerov a.s.
Nový Jičín
od 100 Kč

Detail

Bruckner Group s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků