Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětská akademie učí mladé Novojičíňáky podnikat

DAPI - to je zkratka Dětské akademie podnikání a investování. Tento vzdělávací projekt teď v Novém Jičíně zahájila Střední odborná škola Educa. Proniknout do světa obchodu a financí tu mohou posluchači ve věku kolem 14 let.

Jako na skutečné vysoké škole - slavnostní imatrikulací - zahájila v Novém Jičíně výuku Dětská akademie podnikání a investování. Pro mladé posluchače ve věku kolem 14 let ji otevřela zdejší Střední odborná škola Educa.

“Cílem je seznámit už děti na základní škole s tím, jak má podnikání vypadat, jak má probíhat a jak zpracovat podnikatelský záměr,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa.

Praktické a životní zkušenosti budou dětem předávat zástupci partnerů DAPI, což jsou Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek, Univerzita Tomáše Bati, a také zástupci podnikatelského sektoru.

“Podobné projekty mohou nastartovat zájem těchto mladších studentů o podnikatelství, aby zkrátka věděli, že je i jiná cesta, než se nechat zaměstnat,” míní Lubor Homolka, proděkan Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

“Určitě v životě to využiju, už teď jsem se tu dozvěděli zajímavé informace,” reagovala mladá studentka DAPI. “Já si myslím, že se tady naučím hodně věcí celkově o investování,” přidala se kamarádka. “Abych nějaké základní věci věděl o podnikání,” dodal vedle sedící chlapec.


Na slavnostním zahájení studenti DAPI složili slib a převzali indexy. Teď je čeká během několik měsíců osm přednášek. Výstupem z akademie bude zpracování podnikatelského záměru, který budou muset před odbornou komisí i obhájit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy