Reklama

Legionáři na Novojičínsku pokřtili knihu

Společné setkání legionářů, svazu bojovníků za svobodu a válečných veteránů završilo na Novojičínsku oslavy 100. výročí vzniku Československa a skončení 1. světové války. Součástí akce byl křest publikace, která mapuje památníky obětem válečných konfliktů.

Stáhnout video
Reklama

Vzpomínkové akty a oslavy 100 let vzniku samostatného státu a současně konce 1. světové války probíhaly v různých formách po celý rok. Jejich završením na Novojičínsku bylo setkání pořádané legionáři spolu s dalšími organizacemi a představiteli měst a obcí bývalého okresu.

“My jsme pozvali na toto setkání také veterány 2. světové války, účastníky odboje, ale i novodobé veterány, účastníky zahraničních misí,” uvedl Alois Petroš, tajemník jednoty ČsOL Nový Jičín.

“Nový Jičín si váží dlouhodobé spolupráce jak s Českým svazem bojovníků za svobodu, tak s Československou obcí legionářskou. A také po změně vedení města hodláme v této kvalitní spolupráci pokračovat,” sdělil  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Součástí programu byl i křest knihy, která mapuje více než 200 památníků obětem obou světových válek na Novojičínsku.

“V té publikaci máme všechny známé i pro někoho neznámé nejenom pomníky, ale i hroby všech, kteří padli za první a druhé světové války v tomto našem regionu,” podotkla Emílie Bartoňová, ČsOL Nový Jičín, spoluautorka knihy.

Jak spoluautorka knihy dodala, takovýto komplexní seznam byl zpracován poprvé, včetně fotodokumentace.

ReklamaNemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 26 000 Kč

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 16 000 Kč

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu