Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legionáři na Novojičínsku pokřtili knihu

Společné setkání legionářů, svazu bojovníků za svobodu a válečných veteránů završilo na Novojičínsku oslavy 100. výročí vzniku Československa a skončení 1. světové války. Součástí akce byl křest publikace, která mapuje památníky obětem válečných konfliktů.

Vzpomínkové akty a oslavy 100 let vzniku samostatného státu a současně konce 1. světové války probíhaly v různých formách po celý rok. Jejich završením na Novojičínsku bylo setkání pořádané legionáři spolu s dalšími organizacemi a představiteli měst a obcí bývalého okresu.

“My jsme pozvali na toto setkání také veterány 2. světové války, účastníky odboje, ale i novodobé veterány, účastníky zahraničních misí,” uvedl Alois Petroš, tajemník jednoty ČsOL Nový Jičín.

“Nový Jičín si váží dlouhodobé spolupráce jak s Českým svazem bojovníků za svobodu, tak s Československou obcí legionářskou. A také po změně vedení města hodláme v této kvalitní spolupráci pokračovat,” sdělil  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Součástí programu byl i křest knihy, která mapuje více než 200 památníků obětem obou světových válek na Novojičínsku.

“V té publikaci máme všechny známé i pro někoho neznámé nejenom pomníky, ale i hroby všech, kteří padli za první a druhé světové války v tomto našem regionu,” podotkla Emílie Bartoňová, ČsOL Nový Jičín, spoluautorka knihy.

Jak spoluautorka knihy dodala, takovýto komplexní seznam byl zpracován poprvé, včetně fotodokumentace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků