Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Legionáři na Novojičínsku pokřtili knihu

Společné setkání legionářů, svazu bojovníků za svobodu a válečných veteránů završilo na Novojičínsku oslavy 100. výročí vzniku Československa a skončení 1. světové války. Součástí akce byl křest publikace, která mapuje památníky obětem válečných konfliktů.

Vzpomínkové akty a oslavy 100 let vzniku samostatného státu a současně konce 1. světové války probíhaly v různých formách po celý rok. Jejich završením na Novojičínsku bylo setkání pořádané legionáři spolu s dalšími organizacemi a představiteli měst a obcí bývalého okresu.

“My jsme pozvali na toto setkání také veterány 2. světové války, účastníky odboje, ale i novodobé veterány, účastníky zahraničních misí,” uvedl Alois Petroš, tajemník jednoty ČsOL Nový Jičín.

“Nový Jičín si váží dlouhodobé spolupráce jak s Českým svazem bojovníků za svobodu, tak s Československou obcí legionářskou. A také po změně vedení města hodláme v této kvalitní spolupráci pokračovat,” sdělil  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Součástí programu byl i křest knihy, která mapuje více než 200 památníků obětem obou světových válek na Novojičínsku.

“V té publikaci máme všechny známé i pro někoho neznámé nejenom pomníky, ale i hroby všech, kteří padli za první a druhé světové války v tomto našem regionu,” podotkla Emílie Bartoňová, ČsOL Nový Jičín, spoluautorka knihy.

Jak spoluautorka knihy dodala, takovýto komplexní seznam byl zpracován poprvé, včetně fotodokumentace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy