Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční strom se rozsvítil na Den s Mikulášem

V centru Nového Jičína se rozsvítil vánoční strom. Stalo se tak tradičně na Den s Mikulášem, který je ve městě největší kulturní akcí v období adventu.

Den s Mikulášem zavedl už dopoledne na Masarykovo náměstí stovky dětí zdejších mateřských škol. Ty si dohromady s kroužkem kytar Střediska volného času Fokus zazpívaly píseň Tisíc andělů, kterou doprovodily zvonečky a rolničkami.

“Je to naše vánoční největší akce, my se na ni všichni vždy moc těšíme a těší se na ni i všechny děti z mateřských školek. Velké poděkování za její organizaci patří Středisku volného času Fokus a Městskému kulturnímu středisku, které tu akci zaštiťuje,” sdělila Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

“Než vám děti popřeji, tak si musím vyřídit jednu osobní věc. Omlouvám se tedy. Kde jsou čerti? Už se vás nebojím,” vzkázal pekelníkům starosta Stanislav Kopecký.

Ze sídla čertů ale přesto malí školáci raději rychle mizeli do budovy radnice.  

“Největší  stanoviště je ve vestibulu a v aule na radnici. Je to nový prostor otevřený pro děti. Máme tady nebe. Děti cinkají na rolničky, učí se lidové zvyky a tradice, zdobí perníčky, dělají zmizíková přáníčka,” popsala Dana Dokládalová, SVČ Fokus Nový Jičín.

Děti také mohly házet do Ježíškovy pošty dopisy se svými přáními.

“Já jsem si přála panenku a karavan,” prozradila malá holčička. “Já si přeji robota na ovládání,” přidal se kamarád ze školky. “Já jsem si přála kuchyňku,” vyslovila další dívka.

Zda se dětem jejich očekávání splní, na to si budou muset ještě pár dnů počkat. Z drobných dárků už se ale mohly radovat také přímo na Den s Mikulášem.

“Myslím si, že o Mikuláši by každé dítě mělo potkat Mikuláše, čerta a anděla a letošní rok to nebude jinak. Po setkání na náměstí v každé mateřské školce bude Mikuláš rozdávat maličké dárky každému dítěti,” podotkla vedoucí odboru školství.

Naplnění atmosféry předzvěsti Vánoc a adventu pak nastalo po setmění. Stovky lidí sledovaly program plný andělů.  

Zaplněné náměstí pak pozdravili také starosta Stanislav Kopecký a děkan zdejší farnosti římskokatolické církve Alois Peroutka - a strom se rozzářil.

“Všem bych popřál klidné, šťastné a veselé Vánoce. Ať opravdu najdou pod vánočním stromečkem to, co si nejvíce přejí. Ale nemusí to být jen ty hmotné statky, ale může to být i ta podaná ruka, i ten úsměv. A to přeji všem lidem, aby ten úsměv vydržel po celý příští rok,” popřál lidem Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Možná bych si také přál, abychom si více vážili toho, co máme. Kéž by také i naše srdce bylo více otevřené jeden pro druhého,” doplnil Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín.

Program vyvrcholil vystoupením novojičínské kapely Rocca acoustic.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail