Reklama

Zastupitelé Nového Jičína schválili rozpočet na rok 2019

Zastupitelé Nového Jičína schválili rozpočet města na rok 2019. Sestaven je jako schodkový, nicméně rozdíl mezi příjmy a výdaji pokryjí zdroje na účtech města.

Stáhnout video
Reklama

Schválený rozpočet Nového Jičína na příští rok počítá v příjmech s částkou 626 milionů korun, naplánované výdaje jsou vyšší, tedy 726 milionů.

“Rozdíl je kryt vlastními zdroji z letošního roku ve výši 100 milionů, přičemž město Nový Jičín v této chvíli nemá žádný dluh, nečerpá žádný úvěr,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

V původním návrhu rozpočtu, který zpracovalo ještě bývalé vedení radnice, provedli jeho nástupci škrty v objemu zhruba 60 milionů korun.

“Snažíme se, aby ty rozjeté akce byly dokončeny. Neuvažujeme pro příští rok o žádném úvěru. Samozřejmě, když bude možnost nějaké výhodné investice pro město, tak do ni půjdeme,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Mezi nejvýraznější investiční akce patří oprava městského bytového domu na Revoluční ulici za 17,2 milionu korun. Jedním z hlavních cílů je také řešení dopravy ve městě a nebo rekreační projekty.

“Z těch nových nebo respektive ještě nerealizovaných projektů asi stojí za zmínku rekonstrukce okolí Čerťáku, konkrétně pláže a bufetu, tak aby bylo vše hotovo do roku 2020, kdy doufáme bude nádrž napuštěna,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Rozpočet také počítá s vyšším dotacemi neziskovým sportovním, kulturním, sociálním a volnočasovým organizacím. Dohromady dostanou 26,3 milionů, tedy o 5 milionů korun více než letos.

ReklamaBrose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

Apetit Gastro s.r.o.
Nový Jičín
od 85 Kč do 90 Kč

Detail

FUNGHI CZ, a.s.
Nový Jičín
od 22 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu