Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za odpady platí lidé v Novém Jičíně sedm let stejnou částku

K jednomu z prvních usnesení nového zastupitelstva v Novém Jičíně patří rozhodnutí o výši poplatku za komunální odpady. Ten se pro letošní rok opět nemění. Lidé tak platí stejnou částku už sedm let.

Za komunální odpad, tedy za jeho shromažďování, sběr, přepravu, třídění a likvidaci, zaplatí občané Nového Jičína také letos 552 koruny na osobu a rok.

“Zastupitelstvo schválilo obecně závaznou vyhlášku na stanovení poplatku za svoz komunálních odpadů, ta zůstává již sedmým rokem stejná, přestože náklady na svoz a likvidaci neustále rostou,” uvedl Václav Dobrozemský(ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Podle posledních sečtených údajů vynaložil Nový Jičín za rok 2017 za odpady téměř 21 milionů korun. Při počtu zhruba 24 tisíc poplatníků tak vychází na jednoho občana 855 korun. Rozdíl tedy pokrývá město ze svého rozpočtu.

“Občané musí poplatek zaplatit do 30. června roku 2019. Platí to pro všechny fyzické osoby žijící trvale na území Nového Jičína. Od roku 2012 se to také vztahuje na osoby, které mají úřední adresu Masarykovo náměstí 1,” sdělila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.  

Zaplatit musí i majitelé rekreačních objektů na katastru města. Naopak od úhrady jsou osvobozeni klienti chráněného bydlení, dětských domovů a domovů pro seniory.

“Bohužel registrujeme k 30. listopadu 2018 více než čtyři tisíce dlužníků, dlužná částka dosahuje k devíti milionům korun. Nicméně náš finanční odbor tyto částky vymáhá,” upozornila tisková mluvčí.

Každému neplatiči hrozí sankce v trojnásobné výši dlužné částky.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy