Tři králové dokoledovali, sčítají se dary

Letošní Tříkrálová sbírka je u konce. Stovky koledníků, kteří procházeli také Moravskoslezským krajem, už jsou doma v teple a Charita sčítá výsledky.

V novojičínské Charitě už počítání peněz, kterými koledníci naplnili pokladničky Tříkrálové sbírky, skončilo. Vše proběhlo pod dohledem pracovníků finančního odboru městského úřadu.

“První se počítá za kasičku, protože asi každý chce vědět, kolik sesbíral. Potom se to počítá podle druhu bankovek a podle druhů mincí, abychom měli nějakou křížovou kontrolu, abychom se sešli,” popsala počítání Jana Holíková, finanční odbor MěÚ Nový Jičín.

Po necelých třech hodinách po rozpečetění pokladniček bylo jasné, že lidé tady byli opět štědří. Podařilo se vybrat téměř 345 tisíc korun, tedy zhruba o 20 tisíc více než v roce 2018.

”Podařilo se nám totiž, asi poprvé za téměř dvacetiletou historii koledování,  až na malé výjimky opravdu vyslat koledníky do všech ulic v Novém Jičíně. Takže to bude asi ten důvod,” uvedla Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín.  

35 procent výtěžku putuje na konto Charity Česká republika, 65 procent zůstává na místní projekty. V Novém Jičíně to je například fond kroužky, ze kterého charita přispívá na volnočasové aktivity dětem ze sociálně slabých rodin.

“A ještě bychom chtěli vyzkoušet jednu novinku. Rádi bychom vytvořili fond na okamžitou psychologickou pomoc,” dodala Markéta Brožová.

Průběžně aktualizované výsledky Tříkrálové sbírky je možné sledovat na stejnojmenných webových stránkách.
70 let na křídlech Albatrosu / přednáška Ondřeje Müllera

08.11. 18:00 - 23.10. 20:21
Nový Jičín, Kulturní dům, Štramberk

Cesta do pravěku včera a dnes / přednáška Vladimíra Sochy

09.11. 13:00 - 23.10. 20:21
Nový Jičín, Kulturní dům Štramberk

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 23.10. 20:21
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

KOVOK KOPŘIVNICE, s. r. o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 24 000 Kč

Detail

MACHAČ - MALOKAPACITNÍ JATKA s.r.o.
Nový Jičín
od 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu