Tři králové dokoledovali, sčítají se dary

Letošní Tříkrálová sbírka je u konce. Stovky koledníků, kteří procházeli také Moravskoslezským krajem, už jsou doma v teple a Charita sčítá výsledky.

V novojičínské Charitě už počítání peněz, kterými koledníci naplnili pokladničky Tříkrálové sbírky, skončilo. Vše proběhlo pod dohledem pracovníků finančního odboru městského úřadu.

“První se počítá za kasičku, protože asi každý chce vědět, kolik sesbíral. Potom se to počítá podle druhu bankovek a podle druhů mincí, abychom měli nějakou křížovou kontrolu, abychom se sešli,” popsala počítání Jana Holíková, finanční odbor MěÚ Nový Jičín.

Po necelých třech hodinách po rozpečetění pokladniček bylo jasné, že lidé tady byli opět štědří. Podařilo se vybrat téměř 345 tisíc korun, tedy zhruba o 20 tisíc více než v roce 2018.

”Podařilo se nám totiž, asi poprvé za téměř dvacetiletou historii koledování,  až na malé výjimky opravdu vyslat koledníky do všech ulic v Novém Jičíně. Takže to bude asi ten důvod,” uvedla Markéta Brožová, koordinátor Tříkrálové sbírky, Charita Nový Jičín.  

35 procent výtěžku putuje na konto Charity Česká republika, 65 procent zůstává na místní projekty. V Novém Jičíně to je například fond kroužky, ze kterého charita přispívá na volnočasové aktivity dětem ze sociálně slabých rodin.

“A ještě bychom chtěli vyzkoušet jednu novinku. Rádi bychom vytvořili fond na okamžitou psychologickou pomoc,” dodala Markéta Brožová.

Průběžně aktualizované výsledky Tříkrálové sbírky je možné sledovat na stejnojmenných webových stránkách.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků