Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tělocvičny na Jubilejní opět slouží sportu

Po půl roce skončila rozsáhlá rekonstrukce tělocvičen základní školy Jubilejní. Žáci a učitelé se dočkali kvalitního povrchu palubovky a nových cvičebních pomůcek.

Otevření zrekonstruovaných tělocvičen v základní škole Jubilejní provázel velký sportovní den. Žáci školy si mohli vyzkoušet všechny vymoženosti opraveného sportoviště.

“Hrajme mnohem více her než jsme hráli před tím, protože to opravdu bylo v dezolátním stavu,” reagoval jeden z deváťáků školy. “Je to lepší, hlavně ty parkety, protože ty byly dost uvolněné, zakopávali jsme o ně a to nebylo dobré,” přidala se spolužačka.

Jak je i z výpovědí školáků zřejmé, původní tělocvičny už byly technicky zastaralé a neodpovídaly potřebám výuky.

“Ukazuje se řada vylepšení oproti minulému stavu. Zejména bych vypíchl kvalitu podlahy, která už byla neutěšená a z bezpečnostního pohledu nevyhovující. Nyní máme podlahu bezproblémovou a máme na ni lajnování pro různé sporty. To umožňuje využít nejen pro žáky škola, ale i pro cizí složky v odpoledních hodinách. Myslím si, že v Novém Jičíně je to jedna z nejpěknějších tělocvičen, kterou tady máme,” uvedl Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní, Nový Jičín

Zahrát si tu mohou školáci i další zájemci futsal, volejbal, basketbal, mini házenou, florbal i badminton.

“Tělocvičny jsou konstruovány tak, aby se děti nezranily. Co se týká podlah, jsou výborně odpružené,” doplnil  Michal Částečka, učitel ZŠ a MŠ Jubilejní, Nový Jičín.

V obou částech tělocvičny je moderní elektronický systém ozvučení a počítadlo skóre. Částečně se v rámci projektu rekonstrukce podařilo obnovit také cvičební pomůcky.

“Například máme nové žíněnky, branky na florbal a další typy sportů,” ukázal nářaďovnu Michal Částečka. 

Kompletní proměna obou tělocvičen vyšla zhruba na 6 milionů korun.

“Celkově tu investici zaplatilo město, protože bohužel, na ty městské tělocvičny neexistuje v současné době žádný městský titul,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Rekonstrukce, která začala v červenci, se o necelé dva měsíce protáhla. Naštěstí loňský podzim byl díky teplému počasí nakloněn výuce tělesné výchovy na venkovních hřištích.

“Děti chodily cvičit ven, jak to šlo, a v těch pozdních časech už měly teoretickou část výuky. I tělesná výchova má svou teoretickou stránku a kromě toho mají  v tělesných hodinách zapracovanou i dopravní výchovu, které se takto mohli věnovat,” sdělil ředitel školy.

Do této čtyřicet let staré školy plánuje město i další investice, týkat by se měly revitalizace chodeb, šaten a elektroinstalace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy