Tělocvičny na Jubilejní opět slouží sportu

Po půl roce skončila rozsáhlá rekonstrukce tělocvičen základní školy Jubilejní. Žáci a učitelé se dočkali kvalitního povrchu palubovky a nových cvičebních pomůcek.

Reklama

Otevření zrekonstruovaných tělocvičen v základní škole Jubilejní provázel velký sportovní den. Žáci školy si mohli vyzkoušet všechny vymoženosti opraveného sportoviště.

“Hrajme mnohem více her než jsme hráli před tím, protože to opravdu bylo v dezolátním stavu,” reagoval jeden z deváťáků školy. “Je to lepší, hlavně ty parkety, protože ty byly dost uvolněné, zakopávali jsme o ně a to nebylo dobré,” přidala se spolužačka.

Jak je i z výpovědí školáků zřejmé, původní tělocvičny už byly technicky zastaralé a neodpovídaly potřebám výuky.

“Ukazuje se řada vylepšení oproti minulému stavu. Zejména bych vypíchl kvalitu podlahy, která už byla neutěšená a z bezpečnostního pohledu nevyhovující. Nyní máme podlahu bezproblémovou a máme na ni lajnování pro různé sporty. To umožňuje využít nejen pro žáky škola, ale i pro cizí složky v odpoledních hodinách. Myslím si, že v Novém Jičíně je to jedna z nejpěknějších tělocvičen, kterou tady máme,” uvedl Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní, Nový Jičín

Zahrát si tu mohou školáci i další zájemci futsal, volejbal, basketbal, mini házenou, florbal i badminton.

“Tělocvičny jsou konstruovány tak, aby se děti nezranily. Co se týká podlah, jsou výborně odpružené,” doplnil  Michal Částečka, učitel ZŠ a MŠ Jubilejní, Nový Jičín.

V obou částech tělocvičny je moderní elektronický systém ozvučení a počítadlo skóre. Částečně se v rámci projektu rekonstrukce podařilo obnovit také cvičební pomůcky.

“Například máme nové žíněnky, branky na florbal a další typy sportů,” ukázal nářaďovnu Michal Částečka. 

Kompletní proměna obou tělocvičen vyšla zhruba na 6 milionů korun.

“Celkově tu investici zaplatilo město, protože bohužel, na ty městské tělocvičny neexistuje v současné době žádný městský titul,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Rekonstrukce, která začala v červenci, se o necelé dva měsíce protáhla. Naštěstí loňský podzim byl díky teplému počasí nakloněn výuce tělesné výchovy na venkovních hřištích.

“Děti chodily cvičit ven, jak to šlo, a v těch pozdních časech už měly teoretickou část výuky. I tělesná výchova má svou teoretickou stránku a kromě toho mají  v tělesných hodinách zapracovanou i dopravní výchovu, které se takto mohli věnovat,” sdělil ředitel školy.

Do této čtyřicet let staré školy plánuje město i další investice, týkat by se měly revitalizace chodeb, šaten a elektroinstalace.
TATRA METALURGIE a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 24 500 Kč

Detail

SCHROM FARMS spol. s r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Jan Olšovský
Nový Jičín
od 30 000 Kč do 37 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu