Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín se podělil o zkušenosti s cyklodopravou

Zástupci Nového Jičína se zúčastnili 25. konference Národní sítě Zdravých měst. V rámci programu předali ostatním své zkušenosti z oblasti cyklodopravy.

Nový Jičín je členem Národní sítě Zdravých měst čtyři roky. Z pozice nováčka už se vymanil a na jubilejní 25. konferenci v Praze odprezentoval také své zkušenosti, a to z oblasti cyklodopravy.   

“Máme strategický dokument pod názvem cyklogenerel, který nám pomáhá plánovat cyklodopravu,” uvedla Lenka Ondřejová, cyklokoordinátor Města Nový Jičín.  

Část nápadů z cyklogenerelu už se podařilo realizovat. Lidé městem projedou bezpečněji na kole po cyklopruzích na ulici Palackého, mohou vjíždět do některých jednosměrek a využívají dvě cyklostezky.

“Město Nový Jičín, kromě toho co bylo, prezentovalo také vize do budoucna. Jedna ze základních vizí je prodloužení cyklostezky Koleje a vytvoření nové větve směrem na Čerťák,” zdůraznil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Další připravovanou novinkou je vytvoření zázemí pro cyklisty v podobě cyklopointu a zprůjezdnění centra cyklostezkou.

Město Nový Jičín na konferenci nejen samo inspirovalo, ale také si přivezlo několik příkladů dobré praxe od jiných účastníků.

“Letos nás velmi zaujalo Znojmo, které je na vysoké úrovni v komunikaci s občany jak na internetu, tak při osobních setkáních. Nebo Třebíč jako fairtradové město a také Rožnov, který dobře spolupracuje s podnikateli,” dodal Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Do Národní sítě Zdravých měst se v rámci tohoto regionu řadí také například Kopřivnice, Opava, Ostrava nebo Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy