Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelstvo dětí jednalo na novojičínské radnici

Školáci, kteří tvoří Zastupitelstvo dětí a mládeže Nového Jičína, posnídali se starostou města. Na setkání na radnici popsali svou činnost a své plány, a také se zajímali o aktuální dění.

Zastupitelstvo dětí a mládeže v Novém Jičíně tvoří skupina 11 mladých lidí z místních škol. Schází se dvakrát týdně pod hlavičkou Střediska volného času Fokus. Svou činnost teď odprezentovali vedení města - akcí nazvanou Snídaně se starostou.

“Zastupitelstvo dětí a mládeže za poslední rok udělalo asi dvě největší akce. Jednou byl CoffeeCake festival, který měl, myslím si, velký úspěch s téměř tisícovkou lidí. Druhá byla Generace XYZ, což hlavně naplňuje naši hlavní náplň činnosti, kdy jsme propojovali generace,” uvedla Kristýna Vodáková, předsedkyně Zastupitelstva dětí a mládeže Nový Jičín.

“Jsem velmi rád, že v dnešní době se najdou mladí lidé, kteří udělají něco sami pro sebe. Ale ta největší přidaná hodnota je pro mě to, že dokážou udělat něco pro druhé. Ať jsou to vrstevníci nebo pro starší generaci,” reagoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

Mladí zastupitelé měli také prostor ptát se členů vedení radnice na věci, které zajímaly je samotné. Zazněl například dotaz na osud Hückelových vil, kamenného divadla, ale třeba také na možnosti brigád pro studenty nebo  jejich účasti v odborných komisích.

“Bude snahou i tyto mladé děti zapojit třeba do komisí města. Nicméně jsme tam omezení počtem členů a věkem těchto mládežníků,” podotkl starosta.

Starosta by si dovedl představit  jejich účast především v komisích, které se tématicky zabývají školstvím, kulturou nebo rozvojem města.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail