Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová hra Divadla bez portfeje u diváků uspěla

Herci Divadla bez portfeje poprvé vstoupili před publikum s vlastní autorskou hrou. Premiéru komedie Klid a prachy odehráli v Beskydském divadle.

Ochotnické Divadlo bez portfeje, které v Novém Jičíně funguje 12 let, se teď poprvé rozhodlo vydat vlastní cestou. Nastudovalo autorskou hru jednoho ze svých členů. Premiéru současné komedie Klid a prachy odehrálo v Beskydském divadle.

“Bylo to skvělé, zasmáli jsme se,” reagovala jedna z divaček po skončení představení. “Obdivuhodný výkon,” přidal se muž v hledišti. “Na to, že jsou to amatéři, tak hrají velice kvalitně,” řekla další návštěvnice divadla.

“To samozřejmě byl můj největší strach, jak dopadne reakce publika. A jelikož reakce publika byla pozitivní, tak i já jsem pozitivně naladěn a jsem rád, že to všechno dobře dopadlo,” sdělil Zdeněk Šmejda, autor hry, herec Divadla bez portfeje.

“Velkou pomocí je, když se diváci začnou poprvé smát. To z nás spadne ta první největší tréma a potom už to jde lépe,” uvedla Dagmar Kolářová, herečka Divadla bez portfeje.

“Věřili jsme autorovi, věřili jsme Zdeňkovi. Vlastně já jsem kvůli němu u divadla, protože on mě tady přivedl,” usmívala se Gabriela Bajerová, herečka Divadla bez portfeje.

“Dnešní publikum reagovalo krásně. Na to, co jsem si mysleli, že budou ty gagy a na co se budou lidé smát, tak to se splnilo,” doplnil Viktor Dudák, režisér a herec Divadla bez portfeje.

Výkony herců ocenil také ředitel Beskydského divadla, které ochotníkům poskytuje zázemí.

“Provedli skvělé představení, pobavili spoustu lidí. Sám jako bývalý ochotník si dobře pamatuju, kolik to stálo úsilí a jak moc se musel člověk odhalit a odvážit na to ochotnické pódium vstoupit,” okomentoval výkon Pavel Bártek, ředitel Beskydského divadla.  

Slova chvály přidal i režisér ochotnického divadla Bodlák. To  má v Bernarticích nad Odrou více než 100letou tradici.

“Tak výkon obdivuhodný, protože je to obrovská kláda udržet komedii, která vychází z těch klasických konverzačních zásad, a udržet pozornost diváka není vůbec jednoduché, ale myslím si, že to zvládli,”  reagoval Zdeněk Klos, režisér Ochotnického divadla Bodlák, Bernartice n. O.

Divadlo bez portfeje se teď s novou hrou Klid a prachy rozjede za publikem do dalších měst a obcí. Znovu na prknech Beskydského divadla ji uvede v červnu.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail