Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kraj a Nový Jičín hledali shodné priority

Představitelé Moravskoslezského kraje zavítali do Nového Jičína. Na schůzce s vedením radnice diskutovali o místních problémech a možnostech řešení, třeba v oblasti dopravy nebo sociálních služeb.

Na pozvání vedení města přijeli do Nového Jičína zástupci kraje, v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem. Předmětem jednání byla zejména výměna informací o tom, co místní nejvíce pálí.

“Co se týče dopravy, máme na mysli údržbu a opravy krajských silnic na území Nového Jičína, ale i možná trošku citlivější téma silnice kolem Sirkových lázní, kde doposud nejsou narovnané majetkové vztahy a nikdo se k této silnici nehlásí,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.    

“Je to záležitost dotací na financování sociálních služeb, sportovišť, je to otázka darovaného bývalého domu sester,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Tento objekt získalo město před několika lety právě od kraje a hodlá jej zrekonstruovat na bydlení pro seniory. Odhadované náklady jsou 90 milionů korun a radnice zjišťuje možnosti dotací.

“A taky jsem se bavili o možnosti, jak kraj může pomoci potlačit na Lesy České republiky, aby co nejdříve opravili a napustili nádrž Čerťák,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

“Samozřejmě, těch věcí, které tady jsou, je celá řada. Jsou to kulturní památky, je to dopravní obslužnost, také podpora inovací. To znamená všechny tyto věci chceme probrat a musíme si říct, co z toho je pro město Nový Jičín nejdůležitější,” reagoval Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.

Následně hejtman poznamenal, že podle něj je ovšem Nový Jičín město, kterému se daří, a nemá takové problémy jako například Karvinsko.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail