Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové rodinné domy budou v NJ stát v Žilině a na Bochetě

Nový Jičín pokračuje v přípravě území pro výstavbu nových rodinných domů. Ve dvou lokalitách by mohlo být lidem k dispozici téměř padesát parcel.

Nové rodinné domy by v Novém Jičíně měly stát  ve dvou okrajových oblastech města - v místní části Žilina v lokalitě Za školou a na opačné straně na Bochetě.  

“Cítíme, že je nedostatek bytů i rodinných domů a proto se město v tomto bude snažit něco pozitivního udělat,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Nejblíže k realizaci je příprava pozemků v Žilině, tam by mělo vzniknout 23 stavebních parcel o rozloze od šesti set až po dva tisíce metrů čtverečních.

“Projektová dokumentace se již zpracovává. Jakmile bude hotova, bude mít projektant  dva měsíce na to, aby si vyřídil všechnu potřebnou dokumentaci pro stavební řízení. Pak bude muset ještě zhotovit realizační dokumentaci a následovat bude výběrové řízení na firmu, která pozemky zasíťuje,” upřesnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.  

Pokud se neobjeví nečekané komplikace, budování kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení, chodníků a komunikace by mělo začít na jaře příštího roku.

“A stejně tak v průběhu příštího roku bychom měli zahájit nabídková řízení na prodej těchto pozemků potenciálním zájemcům o stavbu rodinných domů,” doplnil místostarosta.

V letošním roce by také měla vzniknout studie budoucí podoby druhé oblasti na Bochetě, za ulicí

Tolstého směrem k místní části Loučka, kde město plánuje dalších asi 25 parcel. A vytipována jsou  také místa na stavbu bytových domů.

“Město má tři lokality. Je to lokalita Bezručova, Bohuslava Martinů a Dolní brána. V minulých letech se město třikrát pokoušelo prodat právě pozemky v lokalitě Dolní brána, vždy neúspěšně. Další dvě lokality jsou poměrně významná investice, takže jednáme s investory, bavíme se o zpracování studie, jak by ta lokalita mohla vypadat,” uzavřel Václav Dobrozemský.

Například na Bezručově ulici se jedná o lukrativní proluku, která dnes slouží jako neoficiální parkovací plocha.  

Nahlásit chybu


K tématu