Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín čekají opravy pěti kruhových křižovatek

S dopravními komplikacemi budou muset počítat řidiči v Novém Jičíně. Ředitelství silnic a dálnic připravuje opravu pět okružních křižovatek na hlavním tahu městem. Začít by měla zhruba v polovině března.

Nový Jičín protíná kolem centra silnice I/57 - hlavní tah mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Součástí této komunikace je na území města pět okružních křižovatek. Všechny teď čeká oprava.

“V rámci této opravy bude vyměněno asfaltové souvrství v tloušťce 10 centimetrů, v místě okružních křižovatek dojde k výměně uvolněných a poškozených obrubníků. Opraveny budou jak okružní křižovatky, tak samozřejmě i povrch mezi nimi,” popsal práce Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Stavební práce by měly začít 18. března a skončit 18. dubna. Rozděleny budou do dvou etap a vyžádají si úplné uzavření opravovaného úseku. Městem se bude dát projet po vyznačených objízdných trasách.

“Z naší strany padly dvě zásadní podmínky. Při této rekonstrukci musí být zachována možnost přechodu občanů z jedné strany města na druhou. A druhá podmínka je, a to u Ředitelství silnic a dálnic akceptuje, uhrazení najetých vícekilometrů naší městské dopravy,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Aby ve městě nedocházelo ke kolapsu dopravy, budou přijata i další opatření, která se dotknou vozidel o hmotnosti nad 7,5 tuny.  

“Směrem do Nového Jičína nákladní vozidla nebudou mít mimo dopravní obslužnosti možnost příjezdu,” upozornil starosta.

Původně měla tato rekonstrukce kruhových objezdů proběhnout už minulý rok, ale tehdejší vedení města vyjednalo s Ředitelství silnic a dálnic její odložení.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail