Nový Jičín čekají opravy pěti kruhových křižovatek

S dopravními komplikacemi budou muset počítat řidiči v Novém Jičíně. Ředitelství silnic a dálnic připravuje opravu pět okružních křižovatek na hlavním tahu městem. Začít by měla zhruba v polovině března.

Nový Jičín protíná kolem centra silnice I/57 - hlavní tah mezi Opavou a Valašským Meziříčím. Součástí této komunikace je na území města pět okružních křižovatek. Všechny teď čeká oprava.

“V rámci této opravy bude vyměněno asfaltové souvrství v tloušťce 10 centimetrů, v místě okružních křižovatek dojde k výměně uvolněných a poškozených obrubníků. Opraveny budou jak okružní křižovatky, tak samozřejmě i povrch mezi nimi,” popsal práce Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Stavební práce by měly začít 18. března a skončit 18. dubna. Rozděleny budou do dvou etap a vyžádají si úplné uzavření opravovaného úseku. Městem se bude dát projet po vyznačených objízdných trasách.

“Z naší strany padly dvě zásadní podmínky. Při této rekonstrukci musí být zachována možnost přechodu občanů z jedné strany města na druhou. A druhá podmínka je, a to u Ředitelství silnic a dálnic akceptuje, uhrazení najetých vícekilometrů naší městské dopravy,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Aby ve městě nedocházelo ke kolapsu dopravy, budou přijata i další opatření, která se dotknou vozidel o hmotnosti nad 7,5 tuny.  

“Směrem do Nového Jičína nákladní vozidla nebudou mít mimo dopravní obslužnosti možnost příjezdu,” upozornil starosta.

Původně měla tato rekonstrukce kruhových objezdů proběhnout už minulý rok, ale tehdejší vedení města vyjednalo s Ředitelství silnic a dálnic její odložení.
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 22.09. 14:21
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků