Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavbě psího útulku v Novém Jičíně definitivně odzvonilo

Nový Jičín definitivně zastavil budování psího útulku. Důvodem je sousedící vojenská střelnice, kvůli které by jeho kolaudaci neschválila veterinární správa. Ukončení projektu teď posvětilo i zastupitelstvo.

Útulek pro psy plánoval Nový Jičín sedm let, stavět se začal loni v září. Po pěti měsících je projekt definitivně zastaven. Důvodem je sousedící střelnice, která je součástí Vojenského opravárenského podniku.

“Náš městský úřad, potažmo odbor územního plánování a odbor životního prostředí, o tom, že tam ta střelnice je, informace neměl. Tím, že je to vojenský podnik, tak funguje v jiném režimu a ty informace nedostal stavební úřad městského úřadu,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.   

Dopis o existenci střelnice obdrželo bývalé vedení města  pár dnů po zahájení stavby. Na základě této informace krajská veterinární správa reagovala v lednu vyjádřením, že nevydá souhlas s kolaudací.  

“Jestliže máte rozhodnutí jakéhokoliv dotčeného orgánu o tom, že neprojde schvalovacím procesem psí útulek, tak město jako správný hospodář veřejných financí je povinen tuto akci zastavit,” Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.   

Podle vedení města není ukončení stavby politickým rozhodnutím. Stopku tomuto projektu potvrdili hlasování i zastupitelé, pro bylo 26 ze 27 přítomných.

“Já jsem měl nějaké tuchy, že tam ta střelnice je, ale nefunkční. Takže mít informace, že někdy v roce 2016 se požádalo o to, aby střelnice byla opět funkční, tak bychom asi samozřejmě jednali jinak,” reagoval Jaroslav Dvořák (ČSSD), zastupitel Nového Jičína.

Útulek měl stát 11 milionů korun, proinvestované náklady byly vyčísleny na 2 miliony 200 tisíc.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy