Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Respitní centrum pomůže rodičům postižených dětí

Do spektra sociální péče na Novojičínsku přibyla nová odlehčovací služba. Pomoci má rodičům, kteří pečují o děti s poruchou autistického spektra a s dalšími handicapy.

Petr Večerek je autista a  je jedním z prvních klientů nového Respitního centra s ambulantní odlehčovací službou, které ve Starém Jičíně otevřel spolek ITY. Ten se už 5 let věnuje právě podpoře rodin pečujících o děti s poruchou autistického spektra a s dalšími i tělesnými handicapy.  

“Tento dům, Respitní centrum s ambulantní službou, nám dá pevné zázemí, místo, kde se klienti budou cítit dobře. My budeme vědět, že tu máme zázemí především podle potřeb našich klientů,” sdělil  Bohumír Večerek, spolek ITY.

Odlehčovací služba pomáhá rodičům handicapovaných dětí občas si od každodenní péče odpočinout. Dosud ji spolek ITY zajišťoval termínovanými víkendovými a týdenními pobyty. Nyní bude fungovat pravidelně, z počátku třikrát týdně.

“Řekl bych, že lepíme velkou díru malým kouskem. Odlehčovací služby budou opravdu potřebné, uvolní to právě místa  v kapacitách služeb, které už jsou natrvalo,” uvedl Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast.

Projekt respitního centra byl financován z dotace Evropské unie, podílel se na něm Moravskoslezský kraj i město Nový Jičín.

“My, co jsme dostali do vínku dar zdraví, tak máme nějakou morální povinnost pomáhat lidem, kteří,bohužel, tuto výhodu nedostali,” podotkl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Samotnou službu ITY podporuje Nový Jičín dlouhodobě, v letošním roce 210 tisíci korunami. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy