Akce Držíme spolu podpořila rodiny s postiženými dětmi

Poukázat na problematiku rodin, které pečují o děti s dětskou mozkovou obrnou, si dala za cíl diskuzní akce Držíme spolu. Za účasti odborníků, zástupců města a kraje se konala v Novém Jičíně.

Reklama

Dětská mozková obrna je jakýkoliv stupeň pohybového postižení dítěte. Už při vstupu do auly novojičínské radnice si i nezasvěcení mohli udělat o diagnóze obrázek, a to díky fotografiím Jindřicha Štreita, který byl na akci Držíme spolu jedním z diskutujících.  

“Nejdůležitější je vztah rodiny k tomu dítěti a vztah státu k této rodině,” uvedl Jindřich Štreit, fotograf, sociolog a pedagog.   

“Můj osobní příběh začal před dvanácti lety, kdy se můj syn topil v bazénu a zůstal v tom nejtěžším stavu vegetativní kómy. Dvanáct let se o něj starám a při tom jsem poznal různé zapeklitosti zdravotnictví a sociálního systému,” vyjádřil se Miloš Svoboda, předseda Asociace rodičů dětí s DMO.

Nabídky rehabilitační péče se podle diskutujících zkvalitnily, nicméně přístup k novým moderním metodám je pro rodiče finančně náročný, a také chybí širší síť odlehčovacích služeb.

“Dětí s dětskou mozkovou obrnou a podobnými stavy stále přibývá a je potřeba otevřít diskuzi mezi rodiči, zástupci vedení měst, aby věděli o tom, co ty rodiče tíží,” uvedl Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), zastupitel Nového Jičína, organizátor akce.  

“Řekněme si komplexně tento problém nebyl asi zcela úplně  řešen a proto jsem rád, že se toto téma otevírá reagoval Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast.

Například novojičínská radnice řeší tuto problematiku svým komunitním plánem a finanční podporou sociálních a zdravotních služeb a nabízí také potřebným lidem bezplatnou právní pomoc.
Semperflex Optimit s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

TATRA METALURGIE a.s.
Nový Jičín
od 21 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

TATRA METALURGIE a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 24 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu