Policejní pohádky upozorňují na nástrahy reality

Policisté Moravskoslezského kraje pořádají řadu preventivních programů také pro děti. Jedním z nich je Týden čtení Policejních pohádek. Tato akce probíhá vždy v měsíci březnu.

Reklama

Příběh „O ztracené Jitce“ z knížky Policejních pohádek měl sice šťastný konec, nicméně s varováním a upozorněním na bezpečné chování.  V těchto dnech si ho vyslechly například děti v novojičínské Mateřské škole Máj.

“Napříč celým krajem probíhá týden čtení Policejních pohádek. Policejní pohádky patří mezi  nejoblíbenější policejní projekt a my takto chceme dětem připomenout zásady bezpečného chování v krizových situacích,” sdělil Petr Směták, OTP PČR Nový Jičín.

“Děti získávají spoustu informací a to nejen v rámci prevence, ale i do budoucna pro celý život,” podotkla Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín.

Na konci čtení policejní preventisté kontrolními otázkami ověřili, zda děti příběhu porozuměly a vzaly si ponaučení. Knížku Policejních pohádek dostaly děti za správně odpovězené otázky jako dárek. Prohlédnout si také mohly výzbroj a výstroj, kterou policisté používají ve službě, a  vyzkoušely si snímání otisků prstů.

Sepsané policejní pohádky jsou určeny dětem předškolního věku a žákům 1. a 2. tříd. Na Novojičínsku už je slyšeli například také v Odrách a Kopřivnici.
Česká pojišťovna a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Dřevo HŽV s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

Fast workers s.r.o.
Nový Jičín
od 15 500 Kč do 17 500 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu