Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silničáři se pustili do opravy kruhových křižovatek

Začala oprava všech pěti okružních křižovatek na hlavním tahu městem. Motoristé i chodci se musí přizpůsobit uzavírkám a změně dopravního režimu. Práce si také vyžádaly částečné omezení hromadné dopravy.

Stavební práce na hlavním tahu městem zahájilo Ředitelství silnic a dálnic v pondělí. Rekonstrukce pěti kruhových objezdů, rozdělená na dvě etapy, silnici na měsíc zcela uzavře. Omezení se týkají řidičů, chodců i hromadné dopravy.

“Já jsme zdejší, takže vím, kde to budu moci objet, takže mi to opravdu vadit nebude,” reagoval jeden z řidičů. “Ještě jsem se na nic nedíval,” pousmál se další motorista. “Nový Jičín znám, takže si nějakou cestu vždycky najdu,” pokrčil rameny vedle parkující muž.

“Samozřejmě bude to nepříjemný zásah do života města. Na druhou stranu je to, v uvozovkách, pouze měsíc a jsou města a obce, která  volají potom, aby jim opravili silnici a nedočkají se,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

“Každopádně je potřeba, aby se lidé obrnili trpělivostí a byli navzájem ohleduplní. Sledovat musí dopravní značení, které se bude průběžně měnit podle toho, jak budou postupovat práce,” dodal Jiří Klein, ředitel Městské policie Nový Jičín.

  

Jako první se uzavřely okružní křižovatky číslo 3, 4 a 5, počítáno směrem od Šenova u Nového Jičína. Městem se dát projet po vyznačených objízdných trasách.

Během první etapy rekonstrukce nebudou obsluhovány dvě zastávky městské hromadné dopravy, a to na ulicích Máchova a Riegrova. Stavební práce si rovněž vyžádaly dočasné zrušení některých parkovacích míst, v některých ulicích došlo ke změně přednosti v jízdě.

“V té první etapě v souvislosti s tím, že je objízdná trasa vedena po ulicích Svatopluka Čecha a Suvorovova, tak tam bude změna přednosti v jízdě. Tam bude potřeba si dát pozor, v dopravní špičce budou provoz řídit i policisté,” vysvětlil dále místostarosta.

“Městská policie je připravena do těch ulic vyrazit. Určitě budeme v terénu a budeme řidičům radit, usměrňovat provoz, zejména na začátku celé té akce než si občané zvyknou,” sdělil

ředitel městské policie.

Na opravovaném úseku jsou také uzavřeny přechody pro chodce, nicméně pohyb z jedné strany hlavní silnice na druhou je lidem umožněn.

“V těch určitých místech budou koridory pro pěší. Upozornil bych chodce, aby dávali pozor, protože je to staveniště, budou se tam pohybovat stavební stroje tak, aby nedošlo k nějakému úrazu,” upozornil Jiří Klein.

První etapa má skončit 31. března, od 1. do 18. dubna bude probíhat druhá část oprav na kruhových objezdech 1 a 2. Po celou dobu rekonstrukce budou mít do města zakázaný vjezd vozidla o hmotnosti nad 12  tun. Podrobné informace včetně map s objížďkami a kontaktem na zodpovědnou osobu ze stavební firmy, která zakázku pro ŘSD provádí, jsou na webu města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy