Reklama

Romové slavili svůj svátek i v Novém Jičíně

Na 8. dubna připadá Mezinárodní den Romů. Oslavili ho také ti, žijící v Novém Jičíně, a to česko-romskou bohoslužbou, zpěvem a tancem.

Stáhnout video
Reklama

Dějištěm oslav Mezinárodního dne Romů se v Novém Jičíně staly prostory modlitebny  Českobratrské církve evangelické. Na úvod zazněla netradiční bohoslužba prokládaná romskou hudbou a tancem.   

”Stalo se tu už takovou tradicí, je to už několikátý  rok, že se tady vždy setkáváme a jsme rádi, že tady můžeme být v té naší jinakosti, v té naší rozdílnosti,” podotkl Pavel Prejda, farář Českobratrské církve evangelické Nový Jičín.

“Já si tento svátek užívám dobře a jsem nadšená  z lidí i z celého dne,” uvedla Veronika Kačo, organizátorka MDR v Novém Jičíně.

Program oslav doplnily ochutnávky romské kuchyně, ukázky módy, výtvarná soutěž na téma romská řemesla  nebo dětská scénka připomínající Romům, aby byli hrdi na to, kým jsou.

Svou účastí podpořila akci také Jana Šafaříková z Muzea romské kultury v Brně, které je i v mezinárodním měřítku ojedinělým projektem.

“Nejen v České republice, ale i v Evropě a myslím si, že ve velikosti i celosvětově je to velký unikát, co vlastně v Brně je,” Jana Šafaříková, mentorka Muzea romské kultury Brno.

S Muzeem romské kultury teď pravidelně spolupracuje také Novojičíňačka Veronika Kačo, a to jako lektorka romských tanců.

Reklama
Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu