Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město podporuje i třetí vlnu kotlíkových dotací

Město i v letošním roce podpoří takzvané kotlíkové dotace. Lidé tak mohou získat další finanční příspěvek na výměnu starého topeniště za ekologičtější zdroj.

Domácnost, která zruší starý kotel na pevná paliva, může získat na pořízení ekologicky šetrnějšího zařízení dotaci až 142 500 korun, a to dle typu tepelného zdroje. Skládá se na ni stát, kraj i město.

„Konkrétně město Nový Jičín přispěje svým občanům částkou sedm a půl tisíce korun. Ve svém rozpočtu má částku 800 tisíc korun. Občané už pomalu mohou připravovat své žádosti o dotaci,“ vysvětlila  Lenka Ondřejová, odd. rozvoje a strategického plánování MěÚ NJ.

Podávání žádostí v tomto třetím a poslední kole kotlíkových dotací startuje 13. května v 10 hodin. Moravskoslezský kraj má k dispozici na přerozdělení půl miliardy korun a také na výměnu kotlů přispívá ze svého rozpočtu.

“Moravskoslezský kraj podporuje každou žádost částkou sedm a půl tisíce korun. Sedm a půl tisíce korun je rovněž za prioritní území,” uvedla Jarmila Uvírová (ANO), náměstkyně hejtmana MS kraje.

Tím je dle seznamu Ministerstva životního prostředí i Nový Jičín. Kotlíková dotace tak může

občanům uhradit až 95 procent uznatelných nákladů na pořízení nového topení.

Novinkou třetí dotační vlny je možnost bezúročné půjčky z prostředků Státního fondu životního prostředí. Ten pro Moravskoslezský kraj vyčlenil celkem 500 milionů korun, které jsou k dispozici pro obce, pokud se rozhodnou do tohoto programu zapojit. Tyto půjčky mají pomoci rodinám s nižšími příjmy, které z důvodu financí zatím s výměnou kotle váhaly.

“Obec, pokud získá tyto finanční prostředky, bude je moci použít na půjčky domácnostem, které je použijí na plné předfinancování,” sdělil Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR.

“Věříme, že o kotlíkové dotace, třetí výzvy, bude velký zájem, protože všude říkáme, že je to poslední dotační titul z operačního programu,” uzavřela Jarmila Uvírová.  

Podrobné informace k tématu kotlíkové dotace jsou na webových stránkách Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu


K tématu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail