Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti tří zemí zakládali v Educe fiktivní firmy

Závěrečnou konferencí skončil mezinárodní projekt, kterého se účastnila novojičínská střední škola Educa. Studenti během dvou let zakládali fiktivní firmy a ověřovali si jejich fungování.

Společnost zabývající se prodejem sportovního zboží, firma poskytující marketingové služby  nebo výrobce nábytku pro kancelářské prostory. Tyto tři podnikatelské nápady vzešly z

dvouletého projektu v rámci programu Erasmus+., který koordinovala střední škola Educa z Nového Jiíčna. Ke spolupráci si přizvala obchodní akademii ze  slovenského Lučence a střední školu z francouzského Epinalu

“Studenti pracovali po dobu dvou let na založení fiktivních firem a zpracovávání business plánů. V rámci projektu proběhly čtyři mobility. Na prvním setkání jsme si řekli, na čem budeme pracovat, jak to bude vypadat. Představili jsme si své myšlenky. Potom jsem se za tři měsíce potkali ve francouzském Epinalu, za další tři měsíce ve slovenském Lučenci a dneska nám projekt končí tím, že studenti budou prezentovat své výstupy,” uvedla Šárka Nedělová, zástupkyně ředitele SOŠ Educa Nový Jičín.

Cílem projektu bylo prohloubit rozhled studentů v podnikatelském prostředí, v oblasti marketingu a managementu a rozvoj komunikačních schopností v angličtině. V totmo jazyku také probhala celá závěrečná konference a prezentace fiktivních firem.

“Název naší firmy je Sportmark, s.r.o., zabýváme se prodejem sportovního zboží a oblečení a organizujeme i módní akce a soutěže,” popsala projekt Klára Vašutová, SOŠ Educa Nový Jičín.

“Museli jsme zjistit naše příležitosti, naše slabé stránky, hrozby a silné stránky,” dodala Vendula Kopalová, SOŠ Educa Nový Jičín.

“Založili jsme firmu, která nabízí promo a marketingové služby,” sdělila  Alexandra Vargová, OA Lučenec (Slovensko).

“Při zakládání firmy jsem se toho určitě hodně naučili. Také jsme porovnali, jak to probíhá v dalších zemích, jaké jsou rozdíly,” reagovala Erika Kajbová, OA Lučenec (Slovensko).

“Rádi se zapojujeme do těchto projektů. Žáci se samozřejmě mohou zlepšit v anglickém jazyce, a protože má projekt i ekonomický nádech, tak se mohou dozvědět více, jak se podniká v jiných zemích,” podotkla Kvetoslava Kriváková, učitelka OA Lučenec (Slovensko).

“Velký přínos projektu vidíme v tom, že si studenti vymění zkušenosti v podnikání  v dané konkrétní zemi, a také si přiblíží jazykové a kulturní zvyklosti každé této země,” přidala se  

Pascale Bonnard, ředitelka Lycée professionnel Isabelle Viviani, Épinal (Francie).

“Vytvořili jsme fiktivní společnost, která vyrábí sedací nábytek a židle do kancelářských prostor,” připomněl Maxence Zorn, Lycée professionnel Isabelle Viviani, Épinal (Francie).

“Zlepšili jsme si prezentační dovednosti v angličtině. Seznámili jsme se s životem a kulturou v České republice i na Slovensku a spolupráce se studenty z těchto zemí se nám moc líbila,” doplnila MÉLANIE EMREN, Lycée professionnel Isabelle Viviani, Épinal (Francie).

Prezentaci a vyhodnocení projektů zakončila módní přehlídka - pořádaná právě fiktivní firmou studentů střední školy Educa.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy