Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala stěžejní část oprav novojičínské nádrže Čerťák

Nádrž Čerťák u Nového Jičína je bez vody už rok a půl. Vypuštěna byla kvůli plánované opravě. Následně její správce, Lesy České republiky, rozhodly o provedení další údržby. Ta teď začala vyvážením sedimentu.

Důvodem vypuštění nádrže Čerťák u Nového Jičína v listopadu roku 2017 bylo nefunkční vypouštěcí zařízení. Opraveno bylo loni v dubnu. Lesy České republiky, po posouzení stavu nádrže, následně rozhodly o dalších údržbových pracích.

“Budeme odtěžovat sediment a opravíme některá zařízení, jako je bezpečnostní přeliv, oprava hráze, pochůzné hrany hráze a vypouštěcího objektu,” uvedl Miroslav Kahánek, vedoucí správy toků pro oblast Povodí Odry, Lesy ČR.   

Odvoz sedimentu by měl trvat asi měsíc. Celkově přijdou tyto opravy na 6,7 milionů korun. Financují je Lesy České republiky s podporou ministerstva zemědělství.

“Předpokládá se ukončení koncem srpna letošního roku s tím, že v září 2019 by se mělo napouštět,” konstatoval Miroslav Kahánek.  

Než se voda dostane asi do poloviny Čerťáku, bude to trvat minimálně půl roku. Nádrž lidé využívají k rekreaci. Je předpoklad, že v létě roku 2020 by se v ní opět mohli koupat. Svou investici do tohoto areálu připravuje i město.

“Rada města schválila zadávací dokumentaci na rekonstrukci bufetu, převlékáren a také záchodů na Čerťáku. Byli bychom rádi, kdyby se to podařilo realizovat souběžně tak, aby na léto příští rok bylo vše nachystáno,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Lidé teď v souvislosti s pracemi budou ale muset počítat v této výletní lokalitě se zvýšeným provozem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


P.I. Transport s.r.o. - pracoviště Planiska CO sklady
Frenštát pod Radhoštěm
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 9 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky - kontaktní pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail