Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Profesionální hasiči oslaví 50 let

Hasiči v Novém Jičíně oslaví 50 let existence zdejší profesionální jednotky. Pro veřejnost připravují akci na náměstí. Představí současnou techniku, ale také hašení požáru historickou koňskou stříkačkou.

Půl století, které uplynulo od založení profesionální jednotky požární ochrany v Novém Jičíně, si chtějí hasiči připomenout s veřejností. Na 10. května připravují ve spolupráci s městem celodenní akci. Program začne na náměstí v 9 hodin ráno.

“Máme připravenou spoustu hasičské techniky, jednak hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, ale také jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí. Dále potom z dynamických ukázek určitě diváci uvidí vyprošťování osob z havarovaných vozidel, ukázky osob  pomocí lezecké techniky,” uvedl Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín.

Atraktivní podívanou nabídne také taktické cvičení jednotky pro případ požáru radnice nebo ukázky požárního sportu mladých hasičů. Program počítá také s prevencí, na náměstí tak nebudou chybět dráček Hasík a aktivity pro děti.  

“Hasiči připravili neskutečně zajímavé soutěže pro naše děti ze základních škol, z druhých a šestých tříd. Podílíme se i vystoupeními kroužků Střediska volného času Fokus, a v podvečer o čtvrt na pět vystoupí hudební skupina Elán revival,”  Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Fokusáci představí v centru města své tanečníky, kroužek trampolín, skákání přes švihadla a  freestyle bruslení. Vyhodnocena bude také výtvarná soutěž s názvem „Požární ochrana očima dětí“Přímo historii hasičů připomenou dvě výrazné aktivity.

“Součástí programu je výstava historických fotografií, která bude umístěna ve vestibulu radnice,” podotkl Petr Adamus.  

Před závěrem v odpoledních hodinách pak mají hasiči naplánovanou ukázku likvidace požáru historickou koňskou stříkačkou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy