Klub ručních prací v Novém Jičíně je terapií i pomocí druhým

Dvacet let se v Novém Jičíně schází ženy v rámci Charitního klubu rukodělných prací. Výroba užitkových a ozdobných předmětů je pro ně terapií a současně tak i pomáhají potřebným lidem.

Každou středu se na novojičínské faře sejde asi 10 žen. Pletou ponožky, vyrábějí hračky a další předměty, které jiným pomáhají. Poslední setkání ale bylo sváteční - Charitní klub rukodělných prací slavil dvacet let existence.

“Je to taková terapie prací. Ženy se při té práci odreagují, od běžných problémů,které mají, a zároveň tím mohou i někomu pomoci,” podotkl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína, ředitel Charity NJ.  

Klub rukodělných prací byl založen v  době, kdy v Novém Jičíně působila ještě Charita Kopřivnice. Právě na ni se tehdy zakladatelka Anna Golichová se svým projektem obrátila.

“Mně se ta myšlenka zalíbila, protože v těch devadesátých letech chtěl každý podnikat, každý chtěl rychle zbohatnout a teď přicházel někdo, kdo chtěl zadarmo dělat něco pro ostatní,” uvedl Miloslav Leško, ředitel Charity Kopřivnice.

S terapií rukodělných prací se Anna Golichová setkala poprvé v rámci své nemoci a začala přemýšlet nad tím, jak ji realizovat v Novém Jičíně.

“Vracelo mě to do života a pomáhalo mi to celou dobu, co jsem vychovávala pět dětí. Potom po listopadu 1989 jsem chtěla, aby nějaká chráněná dílna nebo něco podobného vzniklo i tady,” vysvětlila Anna Golichová, Charitní klub rukodělných prací.

“Do klubu chodím asi deset let, přináší mi to radost, uspokojení, děláme tu výrobky pro radost a potěšení druhých,” reagovala Helena Martínková, Charitní klub rukodělných prací  

Některé výrobky těchto žen končí i v Africe a Indii. Jsou to pletené obvazy pro malomocné. 
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 21.11. 15:17
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků