Nový Jičín obdržel třetího Elektrooskara

V Hotelu Praha se odehrálo vyhlášení krajských výsledků soutěže na podporu třídění odpadu. Nový Jičín už potřetí získal pomyslného Oskara za separaci elektrozařízení.

Zástupci obcí a měst Moravskoslezského kraje, kde v roce  2018 lidé nejvíce třídili odpad, se sešli na vyhlášení výsledků ekologické soutěže v Hotelu Praha. Kampaň probíhala v několika kategoriích podle druhu tříděného odpadu a velikosti sídel. Nový Jičín uspěl už potřetí v oblasti separace elektroodpadu a získal Elektrooskara.

“Je to pro nás moc důležité, potřebujeme, aby se to třídění neustále zvyšovalo, a to nejen z ekonomického důvodu, ale i z ekologického. V této chvíli se nám to daří, ale budeme rádi, když se to bude dále zlepšovat. Máme dva separační dvory, na ty se dá ukládat  odpad, který je vytříděný, i velkoobjemový, a také elektrozařízení, za které jsme dneska dostali cenu,” reagovala Eva Bártková, vedoucí Odboru životního prostředí, Nový Jičín.

“Poděkování patří zejména žákům našich škol, kteří v rámci ekosoutěže nosí elektrospotřebiče, které jsou vyřazené nebo nepotřebné, na sběrné místo do školy. Zároveň si myslím, že děti potom zpětně vzdělávají své rodiče, kteří i díky tomu pak myslí na to třídění o něco více,” uvedl   Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Celkově se do soutěže ve třídění odpadu  v rámci Moravskoslezského kraje zapojilo 300 obcí a měst. jak výsledky ukázaly, v roce 2018 v průměru každý občan kraje vytřídil 49 kilogramů odpadu.

”Moravskoslezský kraj se v rámci České republiky umístil na sedmém místě, takže je na pomyslném středu,” podotkla Martina Filipová, ředitelka odd. reg. provozu společnosti EKO-KOM.

Město Nový Jičín na likvidaci odpadu za loňský rok vynaložilo 24 milionů korun. Na tuto sumu přispívají částečně občané tzv. poplatkem za odpad. Ten se už sedm let pohybuje ve výši  

552 koruny za osobu a rok - a jeho splatnost je právě do konce června.  
Věra Žůrková
Nový Jičín
od 19 500 Kč

Detail

Quick Agency 4all s.r.o.
Nový Jičín
od 16 300 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu