Reklama

Vstup do novojičínského zámku povede přes náměstíčko

Město Nový Jičín začalo s přestavbou nevzhledného prostoru před Žerotínským zámkem. Do tří měsíců zde vznikne nové kruhové náměstíčko s kašnou a bezbariérovým vstupem na zámecké nádvoří.

Reklama

Hlavní přístup do Žerotínského zámku v Novém Jičíně současně lemuje jednu z cest vedoucích do historického centra města. Tento prostor  ze 70. a 80. let, který je teď zahalený za zelenými plachtami, už byl ale zastaralý a nevyhovoval technicky ani esteticky. 

“Tady je příchod od ulice Lidická, v tomto místě máme vodní prvek kašnu s vodotryskem a dále pokračují schody do prostoru Žerotínského zámku,” popsal projekt Michal Hub, Odbor majetku, rozvoje a investic MěÚ Nový Jičín.

To je zatím vizualizace toho, jak by mělo budoucí malé náměstíčko vypadat. V prostoru zatím probíhají demoliční práce, zmizela už původní bazénová fontána a staré lavice.  

“Předmětem je revitalizace toho prostoru, takže nová kašna, nové lavičky, zeleň a další úpravy, nová dlažba. stavba,” doplnil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Součástí úpravy bude změna osvětlení, kolem fontány obložené žulovým kamenem povedou dva půlkruhové chodníky a bezbariérový přístup k zámku. 

“Stavba začala  v polovině června, předpokládaní doba trvání je tři měsíce, takže začátkem září bychom mohli mít hotovo. Předpokládaná cena je 3,4 miliony korun,” doplnil místostarosta.  

Projekt revitalizace tohoto prostranství se měl realizovat už vloni. O zakázku ale nebyl ze strany zhotovitelů zájem, proto město muselo výběrové řízení vyhlašovat opakovaně. Stavbu se tak podařilo zahájit až letos. 
VKUS-BUSTAN s.r.o.
Nový Jičín
od 88 Kč

Detail

ALMAX WORK-Holding, družstvo
Nový Jičín
od 15 000 Kč

Detail

BONO auto a.s.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu