Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze školky Jubilejní čeká stěhování

Nástup prázdnin spustil velké údržbové práce na mnoha školách. Největším stavebním zásahem je rekonstrukce mateřské školy Jubilejní. Protáhne se do podzimu a děti se musí přestěhovat.

Mateřská škola Jubilejní už je několik týdnů staveništěm. Započaly tu práce za více než 8 milionů korun. 

“Jsou to finanční prostředky také z dotačního titulu. Ty práce jsou opravdu rozsáhlé, zateplení, oprava střechy, výměna oken. A samozřejmě takto rozsáhlé práce si žádají i velký termín,” uvedla Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín.

Ve školce je jindy více než 50 dětí, teď během omezeného prázdninového provozu jsou buď doma nebo v budově další školky na ulici Karla Čapka. Od 1. září se ale po dobu tří měsíců přestěhují do prostor sousední základní školy. 

“Nabídli jsme naše prostory, které využívá naše školní družina. Naši žáci budou dočasně v prostorách tříd,” podotkl Ladislav Gróf, ředitel ZŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín. 

Družina poskytne školce útočiště v podobě několika samostatných heren a dokonce i malé tělocvičny. 

“Budeme mít prostory jak pro tělovýchovné činnost, tak pro spaní a vzdělávací aktivity. s šatnami a zabezpečeným vchodem, takže naprosto dostačující,” reagovala Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín. 

Také samotná budova základní školy Jubilejní je ale během léta částečným staveništěm. Po loňské rekonstrukci tělocvičen pokračuje projekt opravou jejich předprostoru. 

“U nás je to druhá etapa tělocvičen, tedy zázemí tělocvičen. Rekonstruují se komplet chodby a šatny. A na našem druhé mrpacovišti na ulici Dlouhá je to významná část vodovodu, podlahy a samozřejmostí už bývá malování na obou školách,” sdělil ředitel školy.  

Rušno je ovšem i v dalších školních budovách. 

“Například na Komenské 68 bude nové sociální zařízení a na Tyršově nakupujeme nový konvektomat,” dodala vedoucí odboru školství. 

Klid, ale jen zdánlivý, letos panuje na Základní škole Komenského 66. V příštím roce by zde měla proběhnout rekonstrukce atria. V tuto chvíli se připravuje projektová dokumentace.
Milan Přadka - město Příbor
Příbor
od 100 Kč/hod.

Detail

G4S Services s.r.o. - pracoviště Mošnov
Mošnov
od 15 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků