Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Zastupitel v roli divadelního režiséra uvedl pohádku na motivy pověstí ze Starojického panství

Toto je ukázka z hudební pohádky, která vznikla podle originálního scénáře na motivy pověstí ze Starojického panství a okolí. V hlavních rolích se představily školní děti ze Starého Jičína, které několika reprízami potěšily zejména své vrstevníky. Úlohy režiséra se ujal novojičínský učitel a člen zdejšího zastupitelstva Jiří Adamec.

“Vychází z těch základů vzniku Starého Jičína a Nového Jičína, takže se v ní objevuje čertovo kopyto, čertova hlava a také Frydolín z Helfštýna. Takže takový nápad dostala naše scénáristka a následně jeden náš žák složil kompletní písničky za pomoci ještě jednoho učitele z Nového Jičína a takto to všechno vzniklo,” uvedl Jiří Adamec (KDU-ČSL), režisér divadelního představení, zastupitel. 

Zvláštností této pohádky je, že kombinuje klasické divadelní představení s hraným filmem. Herci se tak objevují na plátně i na jevištii

  “Získali jsme grant na plátno a projektor a takto jsme to začali. Hudbu jsme nahráli ve studiu v Novém Jičíně a nahrála ji kapela Koberec pod vedením pana učitele Michny z novojičínské Základní umělecké školy,” dodal Jiří Adamec.   

  Jiří Adamec se školním souborem Médivadlo už dříve realizoval také divadelní provedení  pohádek Ať žijí duchové nebo Lotrando a Zubejda. 
  Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
  Nový Jičín
  od 30 000 Kč/měsíc

  Detail

  Základní škola Galaxie, s.r.o. - B. Martinů
  Nový Jičín
  od 30 000 Kč/měsíc

  Detail

  Nejčtenější zprávy

  PR články

  Více PR článků