Zastupitel v roli divadelního režiséra uvedl pohádku na motivy pověstí ze Starojického panství

Toto je ukázka z hudební pohádky, která vznikla podle originálního scénáře na motivy pověstí ze Starojického panství a okolí. V hlavních rolích se představily školní děti ze Starého Jičína, které několika reprízami potěšily zejména své vrstevníky. Úlohy režiséra se ujal novojičínský učitel a člen zdejšího zastupitelstva Jiří Adamec.

“Vychází z těch základů vzniku Starého Jičína a Nového Jičína, takže se v ní objevuje čertovo kopyto, čertova hlava a také Frydolín z Helfštýna. Takže takový nápad dostala naše scénáristka a následně jeden náš žák složil kompletní písničky za pomoci ještě jednoho učitele z Nového Jičína a takto to všechno vzniklo,” uvedl Jiří Adamec (KDU-ČSL), režisér divadelního představení, zastupitel. 

Zvláštností této pohádky je, že kombinuje klasické divadelní představení s hraným filmem. Herci se tak objevují na plátně i na jevištii

  “Získali jsme grant na plátno a projektor a takto jsme to začali. Hudbu jsme nahráli ve studiu v Novém Jičíně a nahrála ji kapela Koberec pod vedením pana učitele Michny z novojičínské Základní umělecké školy,” dodal Jiří Adamec.   

  Jiří Adamec se školním souborem Médivadlo už dříve realizoval také divadelní provedení  pohádek Ať žijí duchové nebo Lotrando a Zubejda. 
  Eduard Michna
  Nový Jičín
  od 13 350 Kč

  Detail

  ESSAT CZ, s.r.o.
  Nový Jičín
  od 87 Kč

  Detail

  BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
  Nový Jičín
  od 16 400 Kč do 17 500 Kč

  Detail

  Nejčtenější zprávy

  PR články

  Více PR článků