Reklama

Ploutvoví plavci z Nového Jičína zabojovali na ME

Na Mistrovství Evropy v plavání s ploutvemi reprezentovali Českou republiku také dva sportovci z Nového Jičína. Jeden z nich, Jakub Kovařík, přivezl z Řecka nové české rekordy a stříbrnou medaili.

Stáhnout video
Reklama

Novojičínský plavecký klub Laguna potvrdil své kvality a na Mistrovství Evropy v Řecku v plavání s ploutvemi se nominovali dva jeho plavci. Jakub Kovařík při své premiéře mezi muži vybojoval na 100 metrové trati s kyslíkovou lahví stříbrnou medaili, navíc zaplaval i český rekord. 

“Před závody jsem netušil,jak to bude vypadat, jestli budu nervózní, jestli se vůbec dostanu do finále. A nakonec to vyšlo a byl jsem samozřejmě moc rád,” reagoval Jakub Kovařík, SP Laguna Nový Jičín. 

Kromě nejcennější výsledku celého šampionátu pro český tým v podobě 2. místa také ještě překonal další republikový rekord na sprinterské 100 metrové trati v plavání na hladině. Skvělého umístění dosáhla také ve stovce pod vodou jeho klubová kolegyně Klára Křepelková.   

“Kdy jsem se dostala do finále mezi nejlepších osm žen v Evropě, což je pro mě velký úspěch. Se závody jsem spokojená, pohybovala jsem se na hranici svých osobních rekordů,” uvedla    Klára Křepelková, SP Laguna Nový Jičín. 

“Určitě si myslím, že si oba v sezoně sáhli na maximum a byly to skvělé výkony,” okomentovala výsledky šampionátu Aneta Pivoňková, trenérka SP Laguna Nový Jičín. 

Oba reprezentanty čeká brzy náročná příprava na MS v ruském Tomsku , které bude zároveň i kvalifikací na Světové hry ve USA. 


ReklamaJednota, spotřební družstvo v Hodoníně
Nový Jičín
od 13 000 Kč

Detail

Jednota, spotřební družstvo v Hodoníně
Nový Jičín
od 13 000 Kč

Detail

Hotel Mc Limon s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu