Srpen vyplní koncerty a letní kino , finišovat začíná příprava městské slavnosti

Kulturní program Novojičínského léta nabídne i v srpnu zajímavé interprety a taneční příležitosti. V plné přípravě už je v tomto měsíci také městská slavnost. Ta letos připomene významná výročí zdejších firem.

Novojičínské kulturní léto se překlopilo do své druhé poloviny. I v dalším prázdninovém měsíci budou pokračovat páteční koncerty na náměstí s pravidelnými začátky v osm hodin večer.

“Můžete se těšit na O5 a Radeček, skupinu Vltava, Olgu Lounovou. V běhu je také letní kino, které probíhá v zahradě Nového Slunce,” připomněla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Kulturní nabídka dále uspokojí i příznivce dechovky nebo naopak i mladší generaci, pro kterou soukromé subjekty pořádají v Amfiteátru na Skalkách tři velké taneční párty. Středisko volného času Fokus naplánovalo ještě dvě vyjížďky na in-line bruslích, a to 23.srpna a 5. září. Jízdy večerním Novým Jičínem startují ve 20:30 hodin u zimního stadionu. 

Úsilí městského kulturního střediska a dalších spolupracujících organizací už také plně směřuje k přípravě vrcholu letní sezony. 

“Letošní slavnost bude v duchu výročí továrny tonak, automobilového průmyslu a Hotelu Praha. Takže náměstí bude kloboukové, průmyslové,“ uvedla ředitelka kulturní střediska.  

Slavnost se bude konat 6. a 7. září. Páteční večer vyplní dva koncerty Ivana Mládka a jeho Banjo bandu a zpěvačky Lenny. Hlavními hudebními hvězdami soboty budou Marie Rottrová a Ewa Farna. 

“ V rámci slavnosti bych chtěla vyzvat návštěvníky, aby se zapojili do soutěže O nejoriginálnější ručně vyrobená klobouk. Registrace do soutěže proběhne v sobotu 7. září ve stánku na náměstí. V sedmnáct hodin vyhlásíme tři nejkrásnější, klobouk, i když určitě budou krásné všechny,” podotkla Iva Pollaková.

Program slavnosti bude věnován i dětem, kterým bude patřit speciální herní zóna, a doprovodí jej i celá řada výstav. Například o novojičínských komínech nebo historii zdejší železnice.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků