Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srpen vyplní koncerty a letní kino , finišovat začíná příprava městské slavnosti

Kulturní program Novojičínského léta nabídne i v srpnu zajímavé interprety a taneční příležitosti. V plné přípravě už je v tomto měsíci také městská slavnost. Ta letos připomene významná výročí zdejších firem.

Novojičínské kulturní léto se překlopilo do své druhé poloviny. I v dalším prázdninovém měsíci budou pokračovat páteční koncerty na náměstí s pravidelnými začátky v osm hodin večer.

“Můžete se těšit na O5 a Radeček, skupinu Vltava, Olgu Lounovou. V běhu je také letní kino, které probíhá v zahradě Nového Slunce,” připomněla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Kulturní nabídka dále uspokojí i příznivce dechovky nebo naopak i mladší generaci, pro kterou soukromé subjekty pořádají v Amfiteátru na Skalkách tři velké taneční párty. Středisko volného času Fokus naplánovalo ještě dvě vyjížďky na in-line bruslích, a to 23.srpna a 5. září. Jízdy večerním Novým Jičínem startují ve 20:30 hodin u zimního stadionu. 

Úsilí městského kulturního střediska a dalších spolupracujících organizací už také plně směřuje k přípravě vrcholu letní sezony. 

“Letošní slavnost bude v duchu výročí továrny tonak, automobilového průmyslu a Hotelu Praha. Takže náměstí bude kloboukové, průmyslové,“ uvedla ředitelka kulturní střediska.  

Slavnost se bude konat 6. a 7. září. Páteční večer vyplní dva koncerty Ivana Mládka a jeho Banjo bandu a zpěvačky Lenny. Hlavními hudebními hvězdami soboty budou Marie Rottrová a Ewa Farna. 

“ V rámci slavnosti bych chtěla vyzvat návštěvníky, aby se zapojili do soutěže O nejoriginálnější ručně vyrobená klobouk. Registrace do soutěže proběhne v sobotu 7. září ve stánku na náměstí. V sedmnáct hodin vyhlásíme tři nejkrásnější, klobouk, i když určitě budou krásné všechny,” podotkla Iva Pollaková.

Program slavnosti bude věnován i dětem, kterým bude patřit speciální herní zóna, a doprovodí jej i celá řada výstav. Například o novojičínských komínech nebo historii zdejší železnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy