Reklama

Srpen vyplní koncerty a letní kino , finišovat začíná příprava městské slavnosti

Kulturní program Novojičínského léta nabídne i v srpnu zajímavé interprety a taneční příležitosti. V plné přípravě už je v tomto měsíci také městská slavnost. Ta letos připomene významná výročí zdejších firem.

Stáhnout video
Reklama

Novojičínské kulturní léto se překlopilo do své druhé poloviny. I v dalším prázdninovém měsíci budou pokračovat páteční koncerty na náměstí s pravidelnými začátky v osm hodin večer.

“Můžete se těšit na O5 a Radeček, skupinu Vltava, Olgu Lounovou. V běhu je také letní kino, které probíhá v zahradě Nového Slunce,” připomněla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Kulturní nabídka dále uspokojí i příznivce dechovky nebo naopak i mladší generaci, pro kterou soukromé subjekty pořádají v Amfiteátru na Skalkách tři velké taneční párty. Středisko volného času Fokus naplánovalo ještě dvě vyjížďky na in-line bruslích, a to 23.srpna a 5. září. Jízdy večerním Novým Jičínem startují ve 20:30 hodin u zimního stadionu. 

Úsilí městského kulturního střediska a dalších spolupracujících organizací už také plně směřuje k přípravě vrcholu letní sezony. 

“Letošní slavnost bude v duchu výročí továrny tonak, automobilového průmyslu a Hotelu Praha. Takže náměstí bude kloboukové, průmyslové,“ uvedla ředitelka kulturní střediska.  

Slavnost se bude konat 6. a 7. září. Páteční večer vyplní dva koncerty Ivana Mládka a jeho Banjo bandu a zpěvačky Lenny. Hlavními hudebními hvězdami soboty budou Marie Rottrová a Ewa Farna. 

“ V rámci slavnosti bych chtěla vyzvat návštěvníky, aby se zapojili do soutěže O nejoriginálnější ručně vyrobená klobouk. Registrace do soutěže proběhne v sobotu 7. září ve stánku na náměstí. V sedmnáct hodin vyhlásíme tři nejkrásnější, klobouk, i když určitě budou krásné všechny,” podotkla Iva Pollaková.

Program slavnosti bude věnován i dětem, kterým bude patřit speciální herní zóna, a doprovodí jej i celá řada výstav. Například o novojičínských komínech nebo historii zdejší železnice.

ReklamaBrose CZ spol. s r.o.
Nový Jičín
od 16 600 Kč

Detail

Apetit Gastro s.r.o.
Nový Jičín
od 85 Kč do 90 Kč

Detail

FUNGHI CZ, a.s.
Nový Jičín
od 22 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu