Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ploutvoví plavci se z ME nevrátili s prázdnou, Jakub Kovařík vybojoval stříbro

Na Mistrovství Evropy v plavání s ploutvemi reprezentovali Českou republiku také dva sportovci z novojičínské Laguny. Z Řecka se nevrátili s prázdnou.

Klub Laguna potvrdil své kvality a na Mistrovství Evropy v Řecku v plavání s ploutvemi se nominovali dva jeho plavci. Jakub Kovařík při své premiéře mezi muži vybojoval na 100 metrové trati s kyslíkovou lahví stříbrnou medaili, navíc zaplaval i český rekord. 

“Před závody jsem netušil,jak to bude vypadat, jestli budu nervózní, jestli se vůbec dostanu do finále. A nakonec to vyšlo a byl jsem samozřejmě moc rád,” reagoval Jakub Kovařík, SP Laguna Nový Jičín. 

Kromě nejcennější výsledku celého šampionátu pro český tým v podobě 2. místa také ještě překonal další republikový rekord na sprinterské 100 metrové trati v plavání na hladině, v této disciplíně skončil celkově sedmý. Skvělého umístění dosáhla také ve stovce pod vodou jeho klubová kolegyně Klára Křepelková.   

“Kdy jsem se dostala do finále mezi nejlepších osm žen v Evropě, což je pro mě velký úspěch. Se závody jsem spokojená, pohybovala jsem se na hranici svých osobních rekordů,” uvedla    Klára Křepelková, SP Laguna Nový Jičín. 

“Určitě si myslím, že si oba v sezoně sáhli na maximum a byly to skvělé výkony,” okomentovala výsledky šampionátu Aneta Pivoňková, trenérka SP Laguna Nový Jičín. 

“Byly to úspěšné závody, které mi daly motivaci. Dalším cílem je zlepšovat české rekordy, ještě mi jich pár chybí, a také evropský rekord, což není až tak daleko,” podotkl Jakub Kovařík.

V seniorské kategorii  je Jakub Kovařík v tuto chvíli držitelem tří českých rekordů, sedm jich má na svém kontě ještě co by junior a může se také pyšnit tituly juniorského mistra  Evropy i světa.

Stejně tak Klára Křepelková je dvojnásobnou juniorskou mistryní světa. V seniorské kategorii od 18 let plave tři sezony. 

“Ráda bych se příští rok kvalifikovala na mistrovství světa a primárně je teď mou prioritou škola. Studuji fyzioterapii v Olomouci, takže bych to ráda dostudovala,” pousmála se Klára Křepelková.

Ploutvové reprezentanty čeká i v následující sezoně další náročná příprava, tentokrát na zmíněný světový šampionát. 

“Musí zase zaplavat reprezentační limity. Ano, čeká nás mistrovství světa seniorů v ruském Tomsku, které je také kvalifikací na Světové hry v roce 2021 ve Spojených státech,” uzavřela trenérka Aneta Pivoňková.

Klub Sportovního plavání Laguna má momentálně v seniorské reprezentaci tři plavce. Kromě této dvojice je to také Jakub Jarolím, který ale letošní reprezentační sezonu vynechal. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy