Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U Čerťáku začala stavba nového dřevěného kiosku, koupat se tu ale půjde nejdříve za rok

V loňském roce započaly Lesy ČR s opravu vodní nádrže Čerťák. Teď se svou investicí do této lokality přidává i město. Rekonstrukcí projde zázemí pro rekreanty, včetně pláže.

Nádrž Čerťák, která je oblíbeným místem pro koupání i rybáře, je bez vody více než rok a půl. Lesy ČR ze dna odtěžují sediment a opravují vypouštěcí zařízení i hráz. Příští rok v létě by mohla opět sloužit rekreantům, pro které také radnice svou investicí připravuje lepší komfort. 

“Město Nový Jičín v těchto dnech zahajuje demolici starého a výstavbu nového kiosku, kde by mělo vyrůst zázemí pro turisty, to znamená bufet, sociální zařízení a další příslušenství,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

  

“Jedná se o dřevostavbu obdélníkového tvaru o rozměrech dvacet pět krát deset metrů. Zastřešena bude sedlovou střechou,” doplnil Michal Hub, Odbor majetku, rozvoje a investic MěÚ Nový Jičín.  

Nová dřevěná budova bude hotova do června příštího roku. Součástí budou také nezbytné převlékárny.

“Tady máme venkovní posezení, zde je posezení zakryté dřevěnou střechou,” ukázal na projekčním plánu Michal Hub.

“Další etapou, kterou město hodlá realizovat, je rekonstrukce pláže. Zřejmě v příští letní sezoně v roce 2020 by mohlo být hotovo. Celkové náklady jsou zhruba sedm milionů korun,” dodal místostarosta. 

Zda se ale skutečně příští léto budou lidé v Čerťáku i koupat, o tom rozhodne především počasí, tedy množství srážek. Samotná rekonstrukce nádrže má skončit v září. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy