Reklama

Lidé rozhodují, zda chtějí teplo 24 hodin denně. Svůj názor musí sdělit do konce srpna

Městské kotelny se dosud v nočních hodinách vypínají. Dodavatel tepla spolu s radnicí teď nechává na lidech, aby se rozhodli, zda chtějí režim změnit. Od podzimu by mohli mít teplou vodu k dispozici 24 hodin denně.

Stáhnout video
Reklama

Teplo přestává z městských kotelen v Novém Jičíně proudit v noci od půl jedenácté do páté hodiny ráno. Tento režim mají nyní občané možnost změnit. Radnice v zimě zkušebně otestovala nepřetržitý provoz kotelen ve čtyřech svých objektech, v domech s pečovatelskou službou a v bytovce na Dlouhé ulici.

“Ukázalo se, že náklady na provoz tepelných zařízeních a tím pádem na teplo nejsou vyšší než ve standardním režimu tak, jak jsme zvyklí doposud,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Město v loni začalo s výměnou dosluhujících plynových zdrojů za kondenzační kotle. Ty mají vyšší účinnost a nižší emise. Noční vypínání jejich výhody degraduje, plynulý provoz s teplotou sníženou o 10 stupňů je tak v podstatě úspornější. 

“Proto jsme se se společností Veolia, která provozuje tepelné hospodářství domluvili, že oslovíme občany, zda o toto mají zájem,” dodal místostarosta. 

“V dnešní době by mělo patřit ke standardu,a by naši zákazníci měli teplou vodu dvacet čtyři hodin denně,” reagoval Jiří Leták, náměstek distribuce a služeb, Veolia. 

Energetická společnost v těchto dnech rozeslala svým zákazníkům dotazníky, prostřednictvím kterých sdělí svůj názor.  “Dotazníky se musí vyplnit a odevzdat nejpozději do 30. srpna. Pokud se občané rozhodnou pro změnu, tak ta nastane už s následující topnou sezonou,” dodala Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Tiskopisy jsou k dispozici v Návštěvnickém centru na Masarykově náměstí, kde je mohou lidé i odevzdávat. Sběrným místem je také kancelář obchodního útvaru energetické společnosti v Anenské ulici.

ReklamaIron wonders s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Nový Jičín
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu