Lidé rozhodují, zda chtějí teplo 24 hodin denně. Svůj názor musí sdělit do konce srpna

Městské kotelny se dosud v nočních hodinách vypínají. Dodavatel tepla spolu s radnicí teď nechává na lidech, aby se rozhodli, zda chtějí režim změnit. Od podzimu by mohli mít teplou vodu k dispozici 24 hodin denně.

Teplo přestává z městských kotelen v Novém Jičíně proudit v noci od půl jedenácté do páté hodiny ráno. Tento režim mají nyní občané možnost změnit. Radnice v zimě zkušebně otestovala nepřetržitý provoz kotelen ve čtyřech svých objektech, v domech s pečovatelskou službou a v bytovce na Dlouhé ulici.

“Ukázalo se, že náklady na provoz tepelných zařízeních a tím pádem na teplo nejsou vyšší než ve standardním režimu tak, jak jsme zvyklí doposud,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.

Město v loni začalo s výměnou dosluhujících plynových zdrojů za kondenzační kotle. Ty mají vyšší účinnost a nižší emise. Noční vypínání jejich výhody degraduje, plynulý provoz s teplotou sníženou o 10 stupňů je tak v podstatě úspornější. 

“Proto jsme se se společností Veolia, která provozuje tepelné hospodářství domluvili, že oslovíme občany, zda o toto mají zájem,” dodal místostarosta. 

“V dnešní době by mělo patřit ke standardu,a by naši zákazníci měli teplou vodu dvacet čtyři hodin denně,” reagoval Jiří Leták, náměstek distribuce a služeb, Veolia. 

Energetická společnost v těchto dnech rozeslala svým zákazníkům dotazníky, prostřednictvím kterých sdělí svůj názor.  “Dotazníky se musí vyplnit a odevzdat nejpozději do 30. srpna. Pokud se občané rozhodnou pro změnu, tak ta nastane už s následující topnou sezonou,” dodala Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Tiskopisy jsou k dispozici v Návštěvnickém centru na Masarykově náměstí, kde je mohou lidé i odevzdávat. Sběrným místem je také kancelář obchodního útvaru energetické společnosti v Anenské ulici.
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků