Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Led novojičínského stadionu využívají Kazachstánci, utkají se zde s mistrem Polska

Zimní stadion v Novém Jičíně, jako jeden z mála, má ledovou plochu připravenou i v červenci. Toho využívá nejen zdejší druholigový tým, ale na letní soustředění sem zavítal i hokejisté z Kazachstánu.

Venku teploty atakují třicítku, ovšem uvnitř zimního stadionu v Novém Jičíně je připravena hladká ledová plocha. Mezi prvními ji okusili hokejisté z Kazachstánu, z celku Arlan Kokšetau, který v předloňské sezóně získal ligový titul. Jeho soustředění v Novém Jičíně potrvá 14 dní. 

“Je to pro nás velká čest, že si nás vybrali, velmi si pochvalují místní prostředí. Pro nás je to další zkušenost, jak takový tým pracuje, je to i pro naše hráče a trenéry,” uvedl Milan Urban, manažer HK Nový Jičín. 

Trenér kazachstánského klubu nechtěl v době přípravy poskytovat žádné rozhovory. Nicméně příznivce hokeje můžeme do Nového Jičína pozvat na kvalitní utkání mezinárodní úrovně.

“šance pro fanoušky je, že se mohou přijít podívat v sobotu 3. srpna, kdy budou hrát Arlan Kokšetau proti mistru Polska  z Krakowa,” podotkl manažer novojičínského klubu.

Domácí novojičínské mužstvo, které hraje druhou ligu, s Kazachstánci síly nezměří, ale také už na ledě přípravu zahájilo a má své ambice.

“Našim cílem je postoupit do play off. Jsme trošičku zkušenější, byť jsme pořád stále hodně mladí, ale letos chceme udělat play off a podřídíme tomu celou sezonu,” konstatoval Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín. 

Ovšem novojičínský hokej o sobě také dává slyšet i ve vyšších sférách. Například syn trenéra, Štěpán Macháček, byl draftován do kanadské juniorky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy